Argentina u finalu Copa Americe

O Messijevom golu iz slobodnjaka dugo će se pričati

Argentina je prvi finalist južnoameričkog nogometnog prvenstva, jubilarne Copa Americe, koja se na 100. godišnjicu održava u Sjedinjenim Državama.

Argentinci su u polufinalu u Houstonu pobijedili domaćina SAD sa 4:0 (2:0) i treći put u tri godine plasirali u finale nekog od velikih turnira.

Mrežu domaćina zatresao je Ezequiel Lavezzi već u 3. minuti. Asistirao mu je kapiten Lionel Messi koji je u 32. minuti pogodio iz slobodnog udarca za vodstvo od 2:0. Messiju je to bio 55. gol u dresu reprezentacije, a peti na turniru.

Pobjedu Argentine ovjerio je Gonzalo Higuain golovima u 50. i 86. minuti.

Argentina će u finalu igrati s pobjednikom meča Kolumbija – Čile koji se igra u noći sa srijede na četvrtak u Chicagu.

Argentina od 1993. čeka na titulu. Na posljednja dva velika takmičenja igrala je u finalu – na SP-u u Brazilu 2014. i južnoameričkom prvenstvu prošle godine u Čileu, prenosi STA.

Finalna utakmica na rasporedu je u noći sa nedjelje na ponedjeljak u East Rutherfordu, a susret za treće mjesto dan ranije u Glendaleu.