2:0 Južna Koreja izbacila Njemačku sa Svjetskog prvenstva

JUŽNA KOREJA – NJEMAČKA 2:0 Njemačka je ispala sa SP-a!

Njemačka je svoje očajno izdanje na Mundijalu zaokružila porazom od Južne Koreje rezultatom 0:2, nakon čega su izgubili sve šanse za prolazak u narednu fazu takmičenja.

Koreja je na kraju stigla do pobjede golovima u sudijskoj nadoknadi. Strijelci su bili Kim Young-Gwon i Son Heung-Min.

Iako su Nijemci imali 75 posto posjeda lopte u svojim nogama te su uputili čak 19 udarac ka golmanu Chou, nisu uspjeli doći do pogotka i ujedno plasmana u osminu finala.

Među 16 najboljih su se našli Švedska i Meksiko i to nakon što su Skandidavci upisali uvjerljivu 3:0 pobjedu u njihovom današnjem međusobnom duelu.

U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, iako su obje ekipe imale nekoliko odličnih prilika. Vrijedi istaći da su Meksikanci imali daleko veći posjed lopte u svojim nogama (66-34).

U nastavku je uslijedila prava rapsodija Šveđana, a već nakon pet minuta igre Augustinsson je pogodio nakon nespretne reakcije njegovog saigrača Claessona u srcu šesnaesterca Meksikanaca.

Granqvist je u 62. minuti udvostručio prednost golom iz penala, kojeg je argentinski sudija Pitana dosudio nakon konsultovanja VAR tehnologije.

Konačnih 3:0 za veliko slavlje Šveđana postavio je Alvarez autogolom.

Švedska i Meksiko su tako grupu okončali sa po šest bodova, dok je Njemačka osvojila skromna i nedovoljna tri boda, ako i Južna Koreja.