RukometSportVisoko

2. pretkolo Kupa BiH: Bosna – Leotar 29:26

U okviru 2. pretkola Kupa BiH u rukometu u srijedu su se u KSC Mladost u Visokom sastale ekipe visočke Bosne i trebinjskog Leotara. Nakon veoma neizvjesne borbe pobjedu je slavila domaća ekipa rezultatom 29:26 i tako se plasirala u narednu rundu ovog takmičenja.

Treba reći da su gosti bolje otvorili meč i prvih 30 minuta gotovo konstantno bili u prednosti, da bi Bosna pred kraj poluvremena stigla do izjednačenja (13:13). U nastavku je Bosna ima prednost, no uglavnom se igralo gol za gol. U posljednjih 10-ak minuta Bosna se uspjela malo odvojiti i relativno mirno privesti utakmicu kraju.

Pred sam početak meča zabilježili smo i lijep gest gostujuće ekipe, koja je domaćinima uručila prigodan poklon povodom rođendana RK Bosna. Također, na poluvremenu su predstavnici RK Bosna uručili i dres visočkog kluba gradonačelniku Visokog Mirzi Ganiću.