2. kolo Lige 6: Sparsi slavili protiv Leotara, derbi Široki i Igokea u subotu

Košarkaši Sparsa su u srijedu savladali trebinjski Leotar rezultatom 86:58 u drugom kolu Lige za prvaka. Već od samog početka meča je bilo jasno da će Sparsi doći do laganog trijumfa.

Dobili su prvu četvrtinu igre rezultatom 21:10, a u drugoj su bili bolji rezultatom 25:21. Na poluvremenu su imali prednost od 15 poena, a rezultat je glasio 46:31.

Dobijaju i treću četvrtinu meča rezultatom 24:16 i na ulasku u posljednjih deset minuta su imali prednost od 23 razlike.

Do kraja su uspjeli sačuvati ovu prednost i zabilježiti trijumf. Najefikasniji igrač u redovima pobjednika je bio Igor Josipović sa 16 poena i 9 skokova, dok je Aleksej Nikolić ubacio 14 poena i dodao 6 skokova.

Nedim Buza je ubacio 13 poena i imao 5 skokova, te 3 asistencije. Na drugoj strani je najbolju partiju pružio Darko Damjanović sa 17 poena i 10 skokova.

Ostali susreti 2. kola Lige 6 za prvaka BiH na rasporedu su u subotu, 4. aprila, a sastaju se Široki i Igokea (19.00), te Sloboda i Zrinjski (20.00).