Evropska liga: Pjanićeva Roma i Bešićev Everton u osmini finala

Roma je večerašnjom pobjedom nad Feynordom od 2:1 obezbijedila prolaz u osminu finala Evropske lige. Prva utakmica u rimu završena je rezultatom 1:1.

Rimljani, za koje nastupa bh. reprezntativac Miralem Pjanić, su poveli preko Ljajića u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. Feynord je u drugom poluvremenu uspio izjednačiti Manua u 57. minuti. Pobjedu Romi i prolaz u narednu fazu Evropske lige donio je Gervinho pogotkom u 60. minuti. Miralem Pjanić je odigrao 74 minute te zaradio žuti karton.

Evorton je, nakon prošlosedmične visoke pobjede od 4:1, ponovo večeras savladao Young Boyse rezultatom 3:1, te tako obezbijedio prolaz u osminu finala Evropske lige.

Poveo je Young Boys u 13. minuti golom Sanoga. Ali, Everton je sa dva gola Lukakua i jednim Mirallasa uspio preokrenuti i slaviti sa visokih 3:1.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić je za Everton odigrao posljednjih 30-ak minuta susreta.

Torino je na gostovanje u Bilbao savladao Athletico rezultatom 2:3, te u ukuonom skoru od 4:5 izborio plasman u osminu finala.

Wolfsburg je na gostovanju kod Sportingao odigrao bez pogodaka te sa prednošću od dva gola iz prve utakmice obezbijedio nastavak takmičenja. Napoli je ponovo savladao turski Trabzonspor sa 1:0, te sa konačnih 5:0 prošao u nastavak takmičenja.