12. kolo Premijer lige BiH: Zrinjski slavio u Mostaru protiv Željezničara

Odigrano je pet susreta 12. kola Premijer lige BiH, a najzanimljivije je bilo u Mostaru, gdje je domaći Zrinjski dočekao ekipu Željezničara i na kraju slavio tešku pobjedu izvojevanu u posljednjim sekundama susreta.

Željezničar je poveo u 33. minuti Tiaga. Plavi sa Grbavice su u današnjoj utakmici propustili i nekoliko velikih šansi da dotuku Plemiće, ali što zbog sjajnog golmana Zrinjskog, što zbog dekoncentracije igrača Želje, rezultat se nije mijenjao.

Ali sve do 86. minute kada je Todorović donio izjednačenje Zrinjskom. U posljednjim sekundama susreta Filipović pogađa za veliki preokret i pobjedu Plemića.

Treba napomenuti kako je Željo od 85. minute igrao sa igračem manje jer je crveni karton dobio Mladenović.

Utakmica sa najviše golova je odigrana u Zenici, gdje je domaći Čelik pregazio komšije iz Viteza. Na kraju je bilo čak 6:1.

Golove za domaći tim su postigli Popović, Karić, Selimović, Bajraktarević (2X) i Čolić.

Sloboda je nastavila svoj fenomenalan niz i danas je na gostovanju slavila protiv protiv Drine 2:1. Golove za lidera na premijerligaškoj tabeli su postigli Kostić i Krpić, dok je gol za Drinu postigao Stojanović.

Rudar iz Prijedora je dočekao ekipu Radnika, koji igra fenomenalno u ovoj sezon. Na kraju je Radnik slavio rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola je bio Šečerović u 76. minuti susreta.

Do gostujućeg trijumfa je došla i ekipa Doboj Kaknja koja je na Piroti savladala domaći Travnik rezultatom 2:1. Golove za goste su postigli Šečerović i Rizvanović.

Čelik – Vitez 6:1
Travnik- Mladost Doboj Kakanj 1:2
Drina – Sloboda 1:2
Rudar Prijedor – Radnik 0:1
Zrinjski – Željezničar 2:1