Visoko

12. kolo: KK “Visoko” – KK “Travnik” 62:77

12. KOLO: KK “VISOKO” – KK “TRAVNIK” 62:77 (16:18, 13:22, 12:19, 21:18)
Nažalost, košarkaši Visokog, u možda ključnoj utakmici sezone, nisu uspjeli slaviti na domaćem terenu protiv ekipe Travnika. Utakmicu 12. kola A-1 lige grupa Jug, Travnik je dobio 77:62 i na taj način Visoko najvjerovatnije “gurnuo” u niži rang. Visoko je znalo da je na ovom meču pobjeda imperativ, i na taj način su i ušli u meč, no jednostavno do pobjede nisu mogli. Glavni “krivac” je loš šut za tri poena, kao i nešto slabiji defanzivni skok, ali jednostavno dođe taj jedan dan kada vam baš ništa ne ide, a visočkom timu je taj dan došao u najnezgodnijem trenutku.
Gosti su mnogo bolje počeli meč i jako brzo stvorili osjetniju prednost, no Visoko je završnicu prve četvrtine odigralo angažovanije i trojkom Čaluka na prvi odmor otišlo sa -2 (16:18). Drugu četvrtinu su također nastavili u dobrom ritmu i tada se činilo da stvari dolaze na svoje mjesto, posebno nakon serije 9:4 i prelaska u vodstvo (25:22). No tada je stao šut, a gosti su to znalački iskoristili te serijom 11:0 ponovo prešli u vodstvo, koje će, ispostaviće se, sačuvati do kraja meča.
Pokušalo je Visoko u drugom poluvremenu da proba smanjiti zaostatak, ali na bilo kakvu mini seriju Visokog, Travnik je imao ekspresan odgovor. Domaći tim se bazirao na šuteve za tri poena, ali protivnički koš kao da je bio zaključan. Travnik je u jednom momentu imao maksimalnih +21, a Visoko je do kraja uspjelo samo ublažiti poraz.
Najefikasniji u redovima Visokog bio je Fazlić sa 27 poena i 12 skokova, dok je Čaluk dodao 14 poena. Kod gostiju, Križanović je bio najefikasniji sa 21 poenom, a još tri igrača su bila dvocifrena kada su poeni u pitanju.
Visokom je ovo bio 11. poraz ove sezone, dok je Travnik zabilježio 4. pobjedu, no i dalje ostaje na pretposljednjem mjestu na tabeli. Visoko u narednom kolu gostuje u Jablanici ekipi Turbine.