Veliki bod mladih Zmajeva u Belgiji!

Kvalifikacije za EP

U21 reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je bod u duelu s favorizovanom Belgijom (0:0).

Izabranici Vinka Marinovića su u prvom kolu razbili Moldaviju s 4:0, ali su večreas sačuvali mrežu na teškom gostovanju kod Belgije, iako su uz malo sreće mladi Zmajevi mogli možda i do čitavog plijena.

Istini za volju, Belgija je bila bolja, opasnija i konkretnija, ali ni šanse domaćih igrača nisu iz rubrike “stopostotne”, dok se tu i tamo ukazala i neka dobra prilika za bh. reprezentaciju.

U prvom dijelu Mustedanagić je prijetio Belgiji, ali je šutirao pored gola, dok su domaći imali nekoliko prilika.

Najbliži golu bili su u 30. minuti kada je Saelemaekers zatresao stativu, a u nastavu je Belgija konstantno napadala, tražila taj gol, su naši momci prijetili iz kontri.

U 65. minuti talentovani belgijski golman Svilar griješi, no ne koristimo njegovu pogrešku, a deset minuta kasnije Openda promašuje nemguće. S nekoliko metara je pucao preko gola i tako smo preživjeli i taj napad i vratili se kući s bodom.

U drugoj utakmici naše grupe, Njemačka je deklasirala Wales u gostima s 5:1. Upravo je Njemačka naš naredni rival, a taj meč igra se 15. oktobra na Bilinom polju u Zenici.

Belgija – BiH 0:0

Belgija: Svilar, Bornauw, Faes, De Smet, Verstraete, Openda, Antonucci, Amuzu, Busi, Peeters, Saelemaekers.

BiH: Zlomislić, Šabanović, Šerbečić, Miličević, Mustedanagić, Danilović, Demirović, Ćavar, Mujakić, Bojo, Ćatić.