Pobjeda protiv Bjelorusije nedovoljna: “Zmajice” idu u baraž

LIGA NACIJA ZA ŽENE

Žrijeb za baraž će se održati 11. decembra, te će ženska fudbalska reprezentacija BiH tada saznati svog protivnika

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je protiv Bjelorusije rezultatom 1:0 u posljednjem kolu divizije B Lige nacija.

Nažalost, našim reprezentativkama je ta pobjeda bila uzalud jer je selekcija Češke bila bolja od Slovenije (4:0), pa će “Zmajice” svoju sreću i plasman u A diviziju morati tražiti kroz baraž.

Što se tiče same utakmice, naša reprezentacija je bila puno bolja tokom trajanja cijelog duela, a ključni detalj desio se u 17. minuti susreta.

Tada je Minela Gačanica, na asistenciju Amele Kršo, postigla pogodak vrijedan tri boda.

Naša reprezentacija u ovoj grupi završava kao drugoplasirana sa 11 osvojenih bodova iza Češke (13). Našu selekciju, koja je odigrala zaista dobro koštao je poraz protiv Slovenije 1. decembra, kada su “Zmajice” poražene od Slovenija rezultatom 2:1, iako su vodile poslije prvih 45 minuta.

Žrijeb za baraž će se održati 11. decembra, a naša reprezentacija će utakmice baraža igrati u februaru.