logo
bios

Napoli i PSG podijelili bodove, remi Intera i Barcelone

Objavljeno prije 2 sedmice . u uto, nov 6th, 2018
U dva od tri derbi susreta četvrtog kola Lige prvaka koji su odigrani u Napulju i Milanu nije bilo pobjednika, dok su nogometaši Atletica u Madridu nadigrali svoje protivnike iz Dortmunda.

Jedan od derbija igrao se u grupi C gdje je Napoli dočekao PSG, a susret je završen rezultatom 1:1.

Prvu veliku priliku na meču vidjeli smo u posljednjim sekundama prvog poluvremena, a uspješno su je iskoristili gosti. Kylian Mbappe je sjajno prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Juana Bernata koji pogađa mrežu Davida Ospine.

U 62. minuti tribine San Paola su proključale. Nakon velike greške Thiaga Silve Jose Callejon je došao do lopte prije Gianluigi Buffona, golman PSG-a ruši i njega i Brazilca, a arbitar Bjorn Kupiers je pokazao na bijelu tačku. Lorenzo Insigne je preuzeo odgovornost na sebe i pogodio je za konačnih 1:1.

U ovoj grupi ranije večeras u Beogradu je Crvena zvezda nadigrala Liverpool rezultatom 2:0.

Drugi derbi večeri odigran je u grupi B u Milanu gdje su se sastali Inter i Barcelona, a u uzbudljivom meču ekipe su podijelile bodove rezultatom 1:1.

Barcelona je dominirala od početka do kraja susreta, a pogodak za vodstvo gosti su postigli u 83. minuti kada je Philippe Coutinho sjajno pronašao Malcoma Silvu koji je matirao Samira Handanovića. Ipak, samo četiri minute kasnije u gužvi u kaznenom prostoru Barce najbolje se snašao Mauro Icardi koji je sjajno pogodio za konačnih 1:1.

Tottenham je dočekao PSV i jedva je uspio stići do pobjede rezultatom 2:1 na još uvijek veoma lošem travnjaku Wembleyja. Gosti iz Eindhovena su poveli već u 2. minuti susreta kada je Gaston Pereiro ubacio iz kornera sa lijeve strane, a Luuk de Jong glavom matira debitanta u Ligi prvaka Paula Gazzanigu.

Nakon tog momenta pred golom Jeroena Zoeta redale su se prilike jedna za drugom, a golman gostiju je uspješno branio sve do 78. minute susreta kada je Fernando Llorente asistirao Harryju Kaneu koji pogađa za 1:1. Kane je u pretposljednjoj minuti sjajno glavom pogodio nakon ubačaja Bena Daviesa za konačnih 2:1.

grupi A na stadionu Wanda Metropolitano Atletico Madrid je savladao Borussiju Dortmund rezultatom 2:0.

Jorgandžije su povele u 33. minuti kada je lijevi bočni igrač domaće ekipe Filipe Luis Kasmirski asistirao Saulu Niguezu koji šutira i pogađa za 1:0. Konačnih 2:0 nakon kontranapada i asistencije Thomasa Parteyja postavio je Antoine Griezmann deset minuta prije kraja meča.

Prvi meč ove grupe odigran je u 18:55 sati, a Club Brugge je slavio u gostima kod očajnog Monaca rezultatom 4:0.

grupi D Porto je nadigrao Lokomotiv rezultatom 4:1. Već u 2. minuti na semaforu je stajalo 1:0. Moussa Marega je sjajno uposlio kapitena Hectora Herreru kojem nije bilo teško postići pogodak za 1:0. U 42. minuti isti igrači su kreirali i drugi pogodak, no ovaj put Herrera je asistirao Maregi koji šalje loptu kroz noge Guilhermeu Alvimu Marinatu za 2:0.

U 59. minuti Aleksej Mirančuk je uposlio Jeffersona Farfana, a Peruanac je matirao Ikera Casillasa za 2:1. Jesus Corona je u 67. minuti povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Otavio Silva u 90+3. minuti.

Schalke je pobijedio Galatasaray rezultatom 2:0. Ekipa iz Gelsenkirchena je povela u 4. minuti nakon katastrofalne greške golmana Galate Fernanda Muslere koji je poklonio loptu Guidi Burgstalleru, a reprezentativac Austrije iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu.

Burgstaller je u 57. minuti asistirao Marku Uthu koji je neometan sa desetak metara zakucao loptu iza Muslerinih leđa za konačan rezultat meča.

Copyright 2016 Magazin Plus d.o.o. Sva prava zadržana.
Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Programiranje: Magazin plus