Crvena zvezda šokirala Liverpool na Marakani

Večerašnjim susretima u Beogradu i Monte Carlu počelo je četvrto kolo Lige prvaka, a u oba susreta viđena su velika iznenađenja.

grupi C Crvena zvezda je ugostila Liverpool na Marakani i slavila je rezultatom 2:0.

Beograđani su šokirali Redse jer su na teren izašli s namjerom da pobijede i u tome su sasvim zasluženo i uspjeli.

Crvena zvezda je hrabro krenula u susret i za to je nagrađena u 22. minuti kada je korner izveo Marko Marin, a 193 cm visoki Milan Pavkov koristi svoj najjači adut i glavom zakucava loptu iza leđa Alissona Beckera za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije 24-godišnji napadač je pravom bombom sa 25 metara pocijepao mrežu Alissona za 2:0.

Liverpool je u drugom poluvremenu svim silama pokušavao stići do pobjede, uveo je Jürgen Klopp u igru i Roberta Firmina i Divocka Origija, no Redsi nisu uspjeli postići ni jedan pogodak. Milan Borjan je u nekoliko navrata sjajno intervenisao, a gosti su najbliži pogotku bili u 72. minuti kada je Mohamed Salah pogodio stativu.

grupi A novu blamažu doživio je Monaco koji je izgubio kod kuće od Club Bruggea rezultatom 4:0. Kneževi su se raspali već u prvom poluvremenu kada su u razmaku od 12 minuta primili tri pogotka.

Najprije je Hans Vanaken pogodio u 12. minuti, a potom je u 17. pogodio i iz penala, a u strijelce se upisao i Wesley Moraes Ferreira da Silva u 24. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Ruud Vormer u 85. minuti susreta.

Monaco je ove sezone slavio samo u jednoj utakmici u svim takmičenjima, a ta pobjeda je došla još u augustu, te bi Thierry Henry mogao dobiti otkaz nedugo nakon što je sjeo na klupu Kneževa.