Novi uspjeh Anesa Bostandžića: Na turniru u Parizu osvojio srebrenu medalju

Bosanskohercegovački karatista Anes Bostandžić osvojio je srebrenu medalju na Karate 1 – Premier liga turniru u Parizu.

Ovo je bio prvi turnir najvišeg ranga ove sezone na kojem je nastupilo 376 takmičara iz 61 države. Bostandžić, koji je član karate kluba Champion s Ilidže, napravio je odličan posao i ostvario novi uspjeh.

Eliminacijski dio turnira prema round-robin sistemu održan je u petak i subotu, dok je nedjelja ponudila borbe u nokaut fazi.

Inače, Bostandžić je nastupio u kategoriji +84 kilograma te je završio prvi krug turnira na prvom mjestu, pobijedivši aktuelnog prvaka Evrope Anđela Kvesića.

Bostandžić: Odličan rezultat. Facebook

Savladao je potom Čen Ji-Ana (Chen Yi-An) s Tajlanda i remizirao s Grčkom Athanasiosom Nikopoulosom. U eliminacijskim borbama je bio bolji od Saudijca Sanada Sufijanija sa 2:1, te Ukrajinca Rizvana Talibova s 4:1.

U finalnoj borbi je slavio egipatski borac Tarek Mahmoud rezultatom 3:1. Inače, Mahmoud je trenutno prvoplasirani u ovoj kategoriji na svjetskoj karate listi.