Ostali sportoviSport

Džumhur – Đoković: Bh. teniser predao meč zbog povrede

Damir je tako ispao s turnira na kojem je napokon uspio proći dalje od prvog kola, dok je Novak na putu osvajanju nove titule nakon one osvojene sredinom oktobra u Šangaju.

Naš teniser se na bolove žalio već sredinom prvog seta, a na kraju je zatražen i medicinski time-out.

Inače, u prvom setu Đoković je apsolutno dominirao. Bio je neumoljiv na svom servisu, a dva puta je uspio osvojiti break i na kraju osvojiti set s rezultatom 6:1. Vrijedi istaći da je nervozni Damir u prvom setu imao čak četiri dvostruke greške prilikom servisa.

Damir je dobro krenuo u nastavku, poveo s 1:0, ali to je bilo sve što je mogao uraditi. Uslijedili su novi bolovi, Đoković je osvojio break, poveo s 2:1, a onda je Džumhur odlučio predati meč i oprostiti se od turnira u Francuskoj.

Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv hrvatskog tenisera Marina Čilića (7. ATP), koji je danas s 2:0 savladao Bugarina Grigora Dimitrova (10. ATP).