KUP BiH: Radnik na Tušnju izborio obećavajućih 1:1

Prvi finalni susret Kupa BiH između Slobode i Radnika igran večeras na stadionu Tušanj u Tuzli okončan je rezultatom 1:1.

Ovim rezultatom svakako zadovoljniji mogu biti gosti iz Bijeljine koji na uzvratu pred svojim navijačima do cilja mogu i s početnih 0:0.

Prvih pola sata utakmice proteklo je u opreznoj igri i jednih i drugih što je uzrokovalo na malo ili nimalno prilika za postizanje pogotka. Zabilježene su situacije iz 17. i 18. minute kada je prvo Memišević zamalo savladao Avdukića, da bi minutu kasnije pokušao i Efendić.

U 36. minuti nakon dodavanja Ordagića Merzić je preciznim šutem lijevom nogom savladao Avdukića za veliko slavlje gledalaca na Tušnju.

POGLEDAJTE VIDEO

Do poluvremena je dobru priliku za povećanje vodstva propustio Stjepanović čiji je šut iz blizine odbranio Asmir Avdukić. Radnik je u nastavku krenuo otvorenog garda i već u trećoj minuti imao dobru priliku za izjednačenje.

Prvo je dobru priliku propustio Maksimović, dok u nastavku akcije nije najbolje reagovao Lazić. Prilika sa otvaranja drugog poluvremena bila je nagovještaj izjednačujućeg pogotka Radnika iz 56. minute. Hodžić je centrirao sa lijeve strane, a Slobodan Jakovljević matirao Pirića za izjednačenje rezultata.

Dvije minute kasnije odličnu priliku za potpuni preokret propustio je nespretni Obradović promašivši cijelu loptu u petercu Slobode. Do kraja je na drugoj strani prijetio rezervista Ahmetović nakon kornera sa lijeve strane, ali se rezultat nije mijenjao.

U samom finišu meča isključen je nervozni kapiten Slobode Zajko Zeba.