Zeničani slavili u dvomeču sa Prištinom: Čelik u 4. kolu Challange Cupa

Rukometaši Čelika plasirali su se u 4. kolo Challange Cupa nakon što su bili bolji u dvomeču sa kosovkim predstavnikom Prištinom.

Oba susreta po dogovoru klubova igrala su se ovog vikenda u zeničkoj Areni. U subotnjem susretu u kojem je zvanično bila domaćin, ekipa sa Kosova je pobjedila rezultatom 29:28. U nedjelju je Čelik nakon velike borbe ostvario pobjedu sa 23:21.

Izvlačenje parova za 4.kolo Challange Cupa je 2.decembra u Beču. Ovo je bio prvi nastup zeničkog kluba u zvaničnim evropskim takmičenjima u šest i po decenija postojanja.
Iako je u 56.minuti na semaforu stajao rezultat 20:20, igrači trenera Senada Skopljaka imali su više nerava u završnici. Golovima Edina Bajramovića i Mirze Dervenčića doveli su Čelik u vodstvo – 22:20, Florin Hodža je smanjio na gol zaostatka da bi Aldin Begagić minut prije kraja sa sedam metara postavio konačnih 23:21.

Taib Kabaši, trener ekipe Prištine u kojoj igra sedam reprezentativaca Kosova je rekao da je dosta traga na igračima ostavio umor od puta jer su putovali 33 sata do Zenice gdje su stigli u subotu poslijepodne. Rekao je kako su bile dvije zanimljive utakmice, da bi najrealnije bilo fa su obje završile neriješeno. Na kraju je čestitao Čeliku na ukupnoj pobjedi u dvomeču i puno želji u nastavku gdje je ostalo 16 ekipa u Challange Cupu.

Senad Skopljak, trener Čelika je istakao kako ih je ekipa Prištine iznenadila svojom kvalitetom. objasnio je da suimali prednost u prvoj utakmici, što suispustili.
“Danas smo se odlučili na malo sporiju igru što je rezultiralo manjim brojem golova nego u prvom meču. Usporili smo ritam jersu brža ekipa od nas i bolje vladaju prostorom između dva šesterca. Čestitam svojim igračima na prolazu, nadam se da ćemo opravdati povjerenje i dostojno predstavljatii u daljem takmičenju klub, grad Zenicu i državu Bosnu i Hercegovinu”, kazao je Skopljak.

Čelik je u ovom dvomeču nastupio oslabljen neigranjem dvojice bivših bh. reprezentativaca: Davora Kadića koji je operisao krajnike u subotu i Bakira Buljugije koji je povrijeđen.