Ostali sportoviSport

Davis cup: Brkić poražen od Jaziria s 3:2 u setovima

Tunižanin Malik Jaziri rezultatom 3:2 u setovima savladao je bh. tenisera Tomislava Brkića u drugom meču prvog kola Druge grupe Euro-afričke zone Davis Cupa u kojem se sastaju Bosna i Hercegovina i Tunis u Zenici.

Nakon što je Mirza Bašić u prvom meču slavio protiv Anisa Ghorbela (3:0), Tomislav Brkić nije uspio povećati vodstvo našeg tima.

Prvi set koji je trajao 53 minute pripao je našem teniseru nakon tie-brejka. Bilo je 7:6 (5) za Brkića. Potom je uslijedilo izjednačenje u setovima nakon što je Jaziri osvojio drugi set nakon nešto više od pola sata igre (6:2).

Tunižanin je nakon iscrpljujućeg trećeg seta stigao do preokreta, a ponovo se igrao tie-brejk. Jaziri je bio bolji sa 7:6 (9:7). Potom je uslijedilo novo izjednačenje kada je Brkić ponovo nakon tie-brejka slavio sa 7:6 (5).

Ipak, u odlučujućem petom setu Jaziri koji zauzima 107. mjesto ATP rang-liste odnio je pobjedu ispred našeg tenisera koji je 297. igrač svijeta. Jaziri je slavio sa 6:4 u setu, odnosno 3:2 u ukupnom rezultatu.

Narednog dana u dublu će igrati Mirza Bašić i Tomislav Brkić protiv Malika Jazirija i Skandera Mansourija, a posljednjeg dana dvoboja između Bosne i Hercegovine i Tunisa u Zenici će igrati Mirza Bašić protiv Maleka Jazirija, te Tomislav Brkić protiv Anisa Ghorbela.