Domžale: Ibričić uz velike ovacije okončao karijeru

Posljednji ples bivšeg bh. reprezentativca

Bivši reprezentativac BiH Senijad Ibričić postigao je danas pogodak za Domžale.

Ibričić je već ranije najavio kraj karijere nakon ove sezone, a danas je odigrao posljednju utakmicu pred domaćim navijačima u Domžalama u remiju 1:1 protiv Celja.

Zabio je u osmoj minuti pogodak sa bijele tačke, ali su gosti preko Sporna u 69. minuti došli do boda.

“Ibro, Ibro, Ibro” odjekivalo je tribinama stadiona u Domžalama nakon što je Ibričić izašao iz igre uz oproštajne poruke i velike ovacije.

Naš majstor karijeru je počeo 2003. godine u rodnom Sanskom Mostu igrajući za Podgrmeč. U julu 2004. godine prelazi u NK Zagreb s kojim potpisuje prvi profesionalni ugovor. Nakon četiri godine seli u Split i potpisuje za Hajduk, a boravak na Poljudu obilježio mu je karijeru. U Dalmaciji ga pamte kao apsolutnu legendu.

Zadržao se Ibričić u Hajduku samo dvije i po godine, do janura 2011. godine kada prelazi u moskovsku Lokomotivu, ali je za vrijeme provedeno tamo stekao status ikone. Naime, Ibričić je s Hajdukom 2010. godine osvojio hrvatski Kup, a bio je i najbolji strijelac tog takmičenja s osam golova, te je ponio laskavo priznanje “Hajdučko srce”.

Ukupno je za Hajduk odigrao 92 utakmice na kojima je postigao 40 golova i upisao dvije asistencije, a samo u Domžalama ima bolji učinak.

Nakon Lokomotive u kojoj se zadržao godinu i po, Senijad odlazi u Gaziantepspor, pola godine je bio tu pa prešao u Kasimpašu, da bi nakon pola godine otišao u Erciyesspor.

Ponovo je nakon pola godine promijenio klub i to nakon što je poslan na posudbu u makedonski Vardar što se ispostavio kao sjajan potez jer je 2015. godine s ovim klubom osvojio titulu prvaka Makedonije, što mu je jedina titula prvaka neke zemlje u karijeri.

Po povratku s posudbe nije se zadržao u Erciyessporu nego je otišao u Karsiyaku koju također napušta nakon pola godine i seli u iranski Sepahan kod Igora Štimca. Tamo je odigrao samo pet utakmice i u ljeto 2016. pojačava Koper, da bi godinu dana kasnije otišao u Domžale u kojima evo danas kao kapiten završava karijeru.

Što se tiče reprezentacije, Senijad je za Bosnu i Hercegovinu nastupio na 43 utakmice i postigao četiri gola. Debitovao je 2005. godine u prijateljskoj utakmici protiv Irana kada smo poraženi 2:1, a odigrao je posljednjih 15 minuta susreta.

S reprezentacijom je igrao i na Svjetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine.