Futsal EURO 2014: Portugal i Rusija prvi polufinalisti

Jučer su odigrane prve 1/4 finalne utakmice Evropskog futsal prvenstva 2014. u Belgiji, a Portugal i Rusija su polufinalisti.
Portugal je u prvoj 1/4 finalnoj utakmici savladao Ukrajinu s 2:1. Cardinal je Portugalcima sa svoja dva pogotka obezbijedio prolaz dalje. Portugal je došao rano u vodstvo, u trećoj minuti, da bi u 13. min susreta Valenko izjednjačio. U nastavku drugog poluvremena Cardinal (22:50) ponovo trese mrežu Ukrajine za konačnih 2:1.
U drugom 1/4 finalnom susretu Rusija je bez većih problema savladala Rumunjsku sa 6:0 i opravdala ulogu favorita. Eder Lima je bio trostruki strijelac za Rusiju, a sada već ima sedam postignutih pogodaka i jedan je od kandidata za najboljeg strijelca turnira. Pogotke za Rusiju su postigli Robinho (2:41), Shayakhmetov (7:50), Eder Lima (8:12, 15:30 i 36:47) i Sergeev (33:25).