Video – Evropska liga: Pobjede Seville protiv Valencije i Benfice protiv Juventusa

Sevilla je u prvoj utakmici polufinala Evropske lige na svom terenu savladala Valenciju sa 2:0 i na revanš ide sa velikom prednošću. Uprkos nekoliko dobrih prilika Valencia se dobro držala sve do 33. minute kada je Sevilla konačno uspkela zatresti mrežu gostiju.

Kamerunski reprezentativac Stephane M'bia je na ubačaj Ivana Rakitića doveo domaći sastav u vodstvo, a samo tri minute kasnije šokirana Valencia je primila novi pogodak. Ovaj put je strijelac bio Carlos Bacca na asistenciju Jesusa Vitola.

Uprkos silnim naporima da postigne pogodak Valencia nije uspjela postići gol, pa će u revanšu imati izuzetno težak zadatak da nadoknadi dva gola prednosti Seville.

U drugoj utakmici polufinala Evropske lige Benfica je savladala Juventus rezultatom 2:1. Samo tri minute bile su potrebne Benfici da stekne prednost. Miralem Sulejmani je odlično iz kornera uposlio argentinskog štopera Ezequiela Garaya koji glavom pogađa mrežu Gianluigija Buffona za veliko slavlje domaćih navijača.

Napadačka igra Juventusa isplatila se u 73. minuti kada je Carlos Tevez izjednačio na 1:1. Inače, ovo je prvi pogodak Argentinca u evropskim takmičenjima nakon pet godina.

Primljeni gol natjerao je domaćina da ponovo krene prema Buffonovom golu, a terensku nadmoć golom za 2:1 krunisao je Lima u 84. minuti.