-TopSLIDEOstali sportoviSport

Muzaferija zauzela tek 47. mjesto u spustu Val d'Isereu, imala je problema sa skijama

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je zauzela 47. mjesto na današnjem u spustu Val d'Isereu.

Utrku je počela 51 skijašica, a Muzaferija je kroz cilj prošla sa 4.64 sekunde zaostatka za pobjednicom Jasmine Flury, te je zauzela 47. mjesto.

Švicarkinja je trijumfovala s vremenom 1.43.47, njena sunarodnjakinja Joana Haehlen je bila druga sa 22 stotinke zaostatka, a treće mjesto je osvojila Austrijanka Cornelia Huetter sa 22 stotinke zaostatka.

Naša skijašica je bila 47. od 48 takmičarki koje su prošle kroz cilj, a istakla je kako nije zadovoljna, ali i da je imala problema sa skijama.

“Ne mogu biti zadovoljna, jer znam da mogu bolje. Nažalost, rezultat je dobrim dijelom takav i zbog tehničkih problema s pripremom skija za ovu trku. Staza je teška i jako duga. Sutra nas očekuje superveleslalom, nadam se i bolji plasman”, poručila je Muzaferija nakon utrke.