Zrinjski u 96. minuti primio pogodak i oprostio se od Evrope

Zrinjski je pobijedio Pod Bijelim brijegom Shirak u revanš utakmici prvog pretkola Evropske lige (2:1), ali su Plemići ispali s obzirom da su prvi meč izgubili sa 2:0.

Zrinjski je prvu priliku imao u trećoj minuti kada je nakon gužve i prekida preko gola šutirao Radeljić. Nikolić je imao šansu u 13. minuti, ali je Ermakov dobro odbranio. Plemići su konstanto vršili pritisak, a u 19. minuti poslije ubačaja Zakarića iz kornera Mešanović nije uspio pogoditi iz teške situacije.

Mostarski tim napadao je, ali sve je to bilo jalovo. Prvu ozbiljniju šansu Shirak je imao u 28. minuti kada je Bougouhi šutirao sa 20-ak metara, ali Duković je odbranio. Nedugo nakon toga Graovac je šutirao glavom poslije kornera, ali nije bilo opasnosti za gol Shiraka. Pokušao je i Radulović poslije dobre akcije, ali promjene rezultata nije bilo.

Plemići nisu imali ideju kako da dođu do gola. Todorović je šutirao sa 16 metara u finišu prvog dijela, ali lopta je prošla pored stative. Prije odlaska na odmor armenski klub imao je veliku šansu. Tada je Bougouhi šutiraom, a Dujković je sjajno odbranio udarac fudbalera Shiraka.

Na početku drugog poluvremena izblokiran je udarac Mešanovića. Poslije nešto više od deset minuta igre u drugom poluvremenu desio se incident. Navijači su se sukobili sa redarima, te je prekid trajao nekoliko minuta. Zakarić je pokušao iz slobodnjaka u 67. minuti, ali je lopta završila u rukama Emakova.

U 79. minuti nakon udarca Mešanovića jedan igrač Shiraka igrao je rukom, te je sudija pokazao na bijelu tačku. Siguran sa penala bio je Mešanović, te je doveo Plemiće u vodstvo. U 85. minuti Filipović je iz slobodnjaka postigao veoma lijep pogodka i anulirao prednost armenske ekipe iz prve utakmice.

I kada su svi očekivali produžetke Pod Bijelim brijegom uslijedio je šok u šestoj minuti sudijske nadoknade. Bougouhi je postigao pogodak za 2:1, tako da je armenski predstavnik sa ukupnih 3:2 prošao u drugo pretkolo.