Zrinjski slavio na Koševu i zaustavio nevjerovatan niz Sarajeva

Prvi poraz bh. šampiona nakon gotovo godinu i po

Zrinjski je u derbiju 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao na Koševu aktuelnog šampiona Sarajevao sa 1:0 i postao je prvi tim koji je pobijedio Bordo tim još od novembra 2019. godine.

Zrinjski odlično otvara ovaj meč. Ofanzivno Plemići kreću od prve minute, a u četvrtoj minuti gosti stižu do vodstva.

Ognjen Todorović dobija loptu na desnoj strani, odlično ubacuje, a Dragan Juranović zabija pored uspavane odbrane za 0:1.

I nakon postignutog gola Plemići su dominantni na terenu Koševa. Juranović je imao još jednu dobru priliku, ali je promašio kompletnu loptu u odličnoj poziciji.

Vladan Kovačević u 20. minuti spašava aktuelnog šampiona. Bilbija šutira sa nekoliko metara, Kovačević fantastično brani.

Domaći tek nakon pola sata stvaraju prvu konkretnu šansu. Pidro ubacuje, Mešanović šutira glavom pravo u Varvodića.

Bilbija je potom imao još jedan odličan pokušaj. Šutirao je glavom nakon prekida, lopta je otišla tik pored gola.

Todorović u 37. minuti također prijeti golu domaćeg tima. Izblokiran je u posljednji čas, da bi na drugoj strani Ćorluka u posljednji čas izblokirao Sušića i spasio je svoj tim.

Na odmor se otišlo zasluženim vodstvom mostarskog kluba od 0:1.

Nastavak donosi nešto sporiji ritam igre. Bilbija je ponovo prvi prijetio, ali Kovačević je ponovo siguran.

Sarajevo najbolju šansu propušta u 62. minuti. Ormeuš se našao pred golom, šutirao je glavom, no nije zabio.

Domaći tim je iz minute u minut bio sve opasniji, a u 68. minuti gosti su ostali sa igračem manje. Nakon duela Magdića i Mešanovića Luka Bilbija je isključio defanzivca Zrinjskog uz ogromne proteste gostiju.

Slobodnjak kojeg je izborio Mešanović donio je pokušaj Salčina čiji udarac brani Varvodić.

Naravno domaći su očekivano potpuno preuzeli kontroli lopte, a Sergej Jakirović izmjenama pokušava zatvoriti utakmicu i odbraniti prednost i to su uglavnom radili dosta dobro.

Bordo tim nije stvarao neke velike šanse. Tražili su i penal nakon što je Milanović pao u kaznenom prostoru u 89. minuti, Bilbija nije ništa pokazao. Do kraja su gosti izdržali pritisak i došli su do velike pobjede na Koševu, a utakmica je trajala nešto duže zbog žestokog sudara glavama Sušića i Jakovljevića, te je intervenisala i Hitna pomoć.

Sarajevo je također završilo meč sa igračem manje nakon isključenja Hodžića.