Zrinjski rutinski protiv Differdangea za drugo pretkolo Evropske lige

Plemići slavili sa 3:0

Fudbaleri Zrinjskog večeras su na svom terenu pobijedili Differdange sa 3:0 u okviru prvog pretkola Evropske lige.

Plemići su uspjeli da slave protiv kluba iz Luksemburga iako u prvih pola sata nisu baš blistali. Većinom smo na terenu gledali uspavanku koja je gostima itekako odgovorala, ali Zrinjski je u finišu prvog dijela uspio da se trzne i sve riješi.

Prvu kakvu-takvu priliku na ovom meču vidjeli smo u 25. minuti kada je Bilbija šutirao, ali lopta je otišla preko gola. Dvije minuta kasnije i gosti su zaprijetili preko Bucha, no ostalo je 0:0.

Zrinjski je otpor gostiju uspio slomiti u 38. minuti. Sjajni Mašić je asistirao za Bilbiju koji je sa nekih sedam metara pogodio nebranjeni dio mreže za 1:0.

Samo dvije minute kasnije mostarski klub je udvostručio prednost. Kapiten gostiju Franzoni pravi veliku grešku i šalje loptu ka Filipoviću koji je sjajno lobovao golmana Differdangea za 2:0.

U drugom poluvremenu ponovo je bio nešto slabili ritam igre i bilo je jasno da su stvari u ovom meču riješene. Tačku na ovaj meč stavio je debitant u dresu Zrinjskog Josip Ivančić.

Naime, u 80. minuti Bašić je sjajno uposlio Ivančića koji je uspio pogoditi za 3:0 i za prvi gol u dresu novog kluba bilo mu je potrebno samo pet minuta.

Zrinjski je utakmicu rutinski priveo kraju i zasluženo slavio sa 3:0, te osigurao mjesto u drugom pretkolu Evropske lige.