Zrinjski odbranio titulu i osvojio osmi naslov prvaka BiH

Nogometaši Zrinjskog slavili su danas u Posušju rezultatom 2:0 i tako i matematički osigurali titulu prvaka Bosne i Hercegovine četiri kola prije kraja šampionata.

Plemići su se nakon poraza u prošlom kolu od ekipe Sarajeva ponovo vratili na pobjednički kolosijek i savladali Posušake koji vode grčevitu borbu za opstanak.

Do trijumfa su došli i više nego zasluženo. U prvom poluvremenu nije bilo prilika vrijednih pomena.

Igralo se uglavnom na sredini terena, no u nastavku su Mostarci ipak pokazali zašto su aktuelni prvaci naše zemlje.

Ni ovaj meč nije mogao proći, a da Bilbija ne postigne gol. On je iskoristio veliko poigravanje golmana Landeke kojem krade loptu, te je šalje u praznu mrežu za vodstvo gostiju.

Malo kasnije sjajni napadač Plemića postiže još jedan gol, ovaj put sa bijele tačke u 73. minuti. To je bio njegov 24. ovosezonski pogodak.

Do kraja nije bilo promjena i Zrinjski je tako stigao do trijumfa koji im je obezbijedio drugu vezanu i osmu titulu ukupno od kako se igra zajednička Premijer liga BiH.

Do sada su Plemići titule osvajali u sezonama: 22/23, 21/22, 17/18, 16/17, 15/16, 13/14, 08/09 i 04/05.

Rezultat i strijelci:

Posušje – Zrinjski 0:2 (Bilbija 60’, 73’)

U drugoj utakmici koja se igrala u terminu od 16:30 sati sastale su se ekipe Sloge i Leotara.

U direktnom okršaju za opstanak Dobojlije i Trebinjci su podijelili plijen, bilo je 1:1.

Domaće u vodstvo doveo Miloš Nikolić, ali je pred kraj meča njegov imenjak Aćimović gostima donio veliki bod koji može biti krucijalan kada je u pitanju borba za opstanak.

Sloga Meridian – Leotar 1:1 (Nikolić 13’, Aćimović 80’)