Zrinjski 13. uzastopnom pobjedom ispisao historiju, Bilbija postigao hat-trick

PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Pod Bijelim brijegom u 23. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Radnika rezultatom 4:0 te su tako pomjerili nove granice bh. klupskog nogometa obarajući rekord po broju uzastopnih trijumfa u prvenstvu.

Plemići su od početka utakmice krenuli žestoko te su se redale prilike pred golom Radnika, a u vodstvo su stigli sredinom prvog poluvremena kada je asistenciju Memije u gol pretvorio najbolji igrač i strijelac lige Nemanja Bilbije.

Memija je i sam malo kasnije mogao doći do pogotka, ali je loše šutirao. Ipak, devet minuta prije odlaska na odmor Zrinjski je udvostručio vodstvo. Odlični Bilbija je ovaj put asistirao, a loptu u mrežu pospremio Tičinović.

I kada su svi čekali sudijski zvižduk za kraj prvog poluvremena fenomenalni Bilbija je ponovo postigao pogodak, svoj 23. u sezoni. Asistirao je ponovo raspoloženi Memija.

Samo šest minute igre u nastavku bilo je dovoljno Bilbiji da kompletira hat-trick te još jednom potvrdi da igra sezonu za pamćenje zbog čega je nepravedno izostavljen i kod selektora reprezentacije BiH Ivayla Peteva. Do kraja utakmice ritam je očekivano pa su izostale velike prilike te je utakmica okončana konačnim rezultatom 4:0.

Večerašnjim trijumfom Zrinjski je oborio rekord Željezničara iz 2012. godine. Naime, Plavi su te sezone imali 12 uzastopnih pobjeda, a Plemići su večeras ostvarili 13. vezani trijumf.

I na prvenstvenoj tabeli Zrinjski dominira sa čak 19 bodova više od drugoplasiranog Tuzla Cityja koji ima utakmicu manje, dok je Radnik na posljednjoj poziciji. U narednom kolu, nakon reprezentativne pauze, Zrinjski dočekuje upravo Tuzla City, a Radnik će na svom terenu igrati protiv Slobode.

Rezultat i strijelci:

Zrinjski – Radnik 4:0 (Bilbija 22’, 45+1’, 50’, Tićinović 36’)

Bilbija se hat-trickom “narugao” Petevu!

Večeras je briljirao Nemanja Bilbija, koji je postigao hat-trick i tako “poslao poruku” selektoru Ivaju Petevu, koji ga je izostavio i za martovske prijateljske mečeve naše reprezentacije. Svojim igrama Bilbija je apsolutno zaslužio poziv, a Petevu nije ni večeras kazno da uzme mobitel u ruke i okrene broj sjajnog napadača, izvini mu se za dosadašnje ignorisanje i pozove ga na okupljanje. Ako kojim slučajem selektor nema Nemanjin broj, spremni smo mu ga ustupiti.

Bilbija je spektakularnu noć otvorio u 22. minuti golom na asistenciju Kerima Memije. Mario Tičinović je u 36. minuti pogodio za 2:0, a Bilbija pred sami odlazak na odmor postigao novi gol.

Sjajni golgeter je u petoj minuti nastavka postigao novi gol, hat-trick, te je time riješio sve dileme, ako ih je uopšte i bilo, oko pobjednika večerašnjeg duela. Gosti iz Bijeljine bili su potpuno nemoćni i sa 16 bodova ostat će zakovani za dno tabele.

Zrinjski je stigao do 19. pobjede i ima čak 60 bodova, 19 više od Tuzla Cityja, koji istina ima i utakmicu manje jer sutra dočekuje Rudar Prijedor.

Noć premijerligaških rekorda u Mostaru

Plemićima je ovo večeras bila 13. uzastopna pobjeda u Premijer ligi BiH. Time su postavili novi rekord, a prethodni je držao Željezničar u sezoni 2013/14, kada je pod tadašnjim vodstvom trenera Amara Osima ovaj tim uvezao 12 pobjeda.

Zrinjski će u sljedećem kolu u derbiju ugostiti Tuzla City i ima priliku da postavi novi rekord. Rekorde piše i sjajni Bilbija, koji je postigao čak 24 gola, dok drugoplasirani na listi strijelaca Sulejman Krpić ima duplo manje, odnosno 12 golova.

Bilbija je srušio rekord bivšeg napadača Sarajeva Emira Obuće po broju pogodaka u jednoj sezoni Premijer lige.