“Zmajice” nisu mogle do iznenađenja: Švedska protutnjala Zenicom

BARAŽ LIGE NACIJA

Ženska fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom susretu baraža za A diviziju Lige nacija od selekcije Švedske rezultatom 0:5.

Šveđanke su i prije početka bile proglašene za velikog favorita u ovom dvomeču, a to su i pokazale na terenu u Zenici.

Izabranice Samire Hurem pružile su i više nego dostojan otpor favorizovanoj reprezentaciji u prvih 45 minuta, ali do velikog iznenađenja nisu mogle i na kraju ih je sustigao umor, što se vidjelo sa tri primljena gola u posljednjih 15 minuta.

Naša odbrana pokleknula je već u 5. minuti kada je Madelen Janogi (Janogy) pogodila za vodstvo Švedske.

Do kraja poluvremena protivnice naše reprezentacije poduplale su vodstvo, a drugi gol na utakmici je postigla sjajna Janogi.

U finišu susreta, odbrana reprezentacije BiH je popustila pa je  Filipa Angeldal (Filippa) u 76. minuti susreta ponovo povisila, da bi Paulin Hamarlund (Pauline Hammarlund) četiri minute kasnije postigla i četvrti gol za Šveđanke.

Konačan rezultat je postavljen autogolom Gvozderac u 87. minuti.

Poslije ovog poraza, našim igračicama je ostala mala šansa za plasman u najviši rang Lige nacija.

Revanš meč je na programu 28. februara u Štokholmu.