-TopSLIDERukometSport

Rukometaši BiH porazom od Gruzije okončali neuspješan nastup na Evropskom prvenstvu

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je protiv Gruzije rezultatom 22:19 u susretu trećeg kola grupe E na Evropskom prvenstvu, te smo tako neslavno okončali nastup u Njemačkoj.
Bh. rukometaši doživjeli su sva tri poraza u grupi i nisu uspjeli da dođu do prvog trijumfa, baš kao i na prethodna dva učešća na smotri najboljih evropskih selekcija.

Prethodno je naša reprezentacija doživjela poraz u prvom kolu od aktuelnog evropskog prvaka Švedske rezultatom 29:20, a potom smo mimo svih očekivanja katastrofalno poraženi od Nizozemske 36:20.

Što se tiče same utakmice, naš tim je sjajno počeo i poveo je 8:2. Činilo se tada da bi konačno mogli ostvariti sigurnu pobjedu, ali uslijedio je pad u našoj igri što su Gruzijici iskoristili da se potpuno vrate u meč i do isteka prvog poluvremena izjednače na 9:9.

Posao nam je dodatno otežao i crveni karton Haseljića u 25. minuti, ali smo na otvaranju drugog poluvremena napravili mini-seriju 3:0 i poveli 12:9.

Ipak, kako smo već navikli, uslijedio je novi pad u našoj igri i Gruzija je u 42. minuti prvi put povela na utakmici rezultatom 14:13. Uslijedio je potom neizvjestan finiš meča u kojem ipak nismo imali snage da izbjegnemo poraz.

Najefikasniji u našem timu bio je Marko Panić sa sedam golova, dok je Vladan Đurđević postigao tri pogotoka.

Gruzijce je predvodio Giorgi Tskhovrebadze sa šest golova, Giorgi Arvelodi Dikhaminjia je dodao pet, a Irakli Kbilashvili tri.

Dodajmo na kraju da u ovom meču nije branio Benjamin Burić, koji se, iako nije bio povrijeđen, našao van protokola i selektor Irfan Smajlagić nije ga uvrstio u sastav.