-TopSLIDEFutsalNogometSport

Prvaci su se do posljednje sekunde znojili protiv Finske, ali prošli su u polufinale

Portugal među četiri najbolje ekipe

Futsal reprezentacija Portugala plasirala se u polufinale prvenstva Evrope nakon što je večeras u Amsterdamu savladala selekciju Finske s 3:2.

Aktuelni prvak Evrope i svijeta dobro se namučio protiv neugodnih Finaca koji su još jednom pokazali da iz godine u godinu napreduju u svim loptaškim sportovima.

Dobro je krenulo po Portugal u ovom meču. Afonso Jesus je zabio gol za 1:0 u četvrtoj minuti, ali Finci već u 10. minuti zabijaju za 1:1 nakon prekida. Pogodio je Miika Hosio.

Pet minuta kasnije Portugal ipak stiže do nove prednosti. Ponovo je strijelac Afonso Jesus za prednost od 2:1 na poluvremenu.

Portugal u nastavku nije uspio da slomi Fince koji u 27. minuti dolaze do izjednačenja. Ponovo su šampioni Evrope spavali tokom prekida, a za 2:2 pogađa Autio.

Ipak, Portugal je na kraju uspio da dođe do pobjede. U 30. minuti Angelo zabija za 3:2, što je bio i konačan rezultat utakmice, iako je Finska imala veliku šansu na nekoliko sekundi prije kraja, no portugalski golman je odbranio.

Portugal tako ide u borbu za medalju. Brane naslov prvaka, a naredni izazov je duel s pobjednikom meča Španija – Slovačka.