-TopSLIDERukometSport

Žestoke novčane kazne i suspenzije nakon utakmice u Bugojnu

Mnogo prašine podiglo se nakon odigravanja utakmice 24. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i
Hercegovine u Bugojnu gdje su rukometaši Iskre ugostili ekipu Vogošće.

Ekipa Iskre slavila je minimalnu pobjedu rezultatom 26:25, a nakon okončanja utakmice dogodile su se
neželjene scene koje su dovele do sveopšteg meteža što je na kraju rezultiralo time da j epokazano čak
šest crvenih kartona.
Danas je stigao i zvanični bilten u kojem su izrečene velike novčane kazne učesnicima nemilih scena.

U 58. minutu sl. predstavniku RK Vogošća Kadrić Fetahu izrečena je opomena. Izrečena opomena je
evidentirana kod Komesara takmičenja i za sedmo ekipno izricanje podliježe sankcionisanju. U skladu sa
Propozicijama takmičenja Član 102. i Član 104. RK Vogošća se izriče, novčana kazna u iznosu od 400,00
KM.

U 60. minutu igraču RK Vogošća Mutapčić Kenanu izrečena je diskvalifikacija. U skladu sa Propozicijama
takmičenja Član 100. i Član 104. RK Vogošća se izriče, novčana kazna u iznosu od 250,00 KM.

U 58. minutu sl. predstavniku MRK Iskra Karadža Emiru izrečena je opomena. Izrečena opomena je
evidentirana kod Komesara takmičenja i za peto ekipno izricanje podliježe sankcionisanju. U skladu sa
Propozicijama takmičenja Član 102. i Član 104. MRK Iskra se izriče, novčana kazna u iznosu od 400,00 KM.

U 60. minutu igraču MRK Iskra Janković Lazaru izrečena je diskvalifikacija sa pisanom prijavom. U skladu
sa Propozicijama takmičenja Član 99. MRK Iskra se izriče, novčana kazna u iznosu od 300,00 KM.

Igrač Janković Lazar se suspenduje do okončanja postupka.

U 60. minutu igraču MRK Iskra Ljutić Armanu izrečena je diskvalifikacija sa pisanom prijavom. U skladu sa

Igrač Ljutić Arman se suspenduje do okončanja postupka.

U 60. minutu igraču RK Vogošća Jelačić Ibri izrečena je diskvalifikacija sa pisanom prijavom. U skladu sa
Propozicijama takmičenja Član 99. RK Vogošća se izriče, novčana kazna u iznosu od 300,00 KM.

Igrač Jelačić Ibro se suspenduje do okončanja postupka.

U 60. minutu sl. predstavniku MRK Iskra Karadža Emiru izrečena je diskvalifikacija. U skladu sa

Na osnovu Propozicija takmičenja, sl. predstavnik MRK Iskra Karadža Emir se sankcioniše sa
jednom (1) utakmicom nevršenja službene dužnosti.

U 60. minutu sl. predstavniku RK Vogošća Tahirović Enidu izrečena je diskvalifikacija. U skladu sa

Na osnovu Propozicija takmičenja, sl. predstavnik RK Vogošća Tahirović Enid se sankcioniše sa

U 60. minutu došlo je do fizičkog napada na igrača Ibru Jelačića iz RK Vogošća od strane gledatelja. U
skladu sa Propozicijama takmičenja Član 43. MRK Iskra se izriče novčana kazna u iznosu od 2000,00 KM.

MRK Iskra je bila dužna snimati utakmicu u skladu sa Propozicijama takmičenja. Član 47. Propozicija
striktno navodi da snimanje ne može prestati dok se svi igrači, sudije i službene osobe ne udalje sa
terena, te da ne smije biti prekida, a ekipa domaćin je dužna svaku utakmicu postaviti na svoj Youtube
kanal i kao takva da bude vidljiva svima do okončanja sezone. MRK Iskra nije ispunila propozicijama
predviđene obaveze.

U skladu sa Propozicijama takmičenja Član 47. MRK Iskra se izriče novčana kazna u iznosu od 2000,00