KošarkaSport

Ženska košarkaška reprezentacija BiH u Skenderiji savladala Slovačku

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Slovačke rezultatom 79:67 (21:16, 20:19, 14:16, 24:16) u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2019. godine.

Naše košarkašice bolje su otvorile meč i već nakon prve četvrtine imale prednost od pet poena razlike (21:16), da bi do poluvremena prednost bh. igračica iznosila šest poena (41:35).

Gošće iz Slovačke pokušale su se vratiti u susret u trećoj četvrtini kada su smanjile prednost naših igračica, ali sjajnom igrom u posljednjoj dionici meča naše košarkašice osigurale su pobjedu u prvom meču, a rezultat je na kraju glasio 79:67.

Najefikasnija u našem timu bila je Milica Deura koja je meč završila s 27 ubačenih poena, dok je u redovima Slovačke najviše poena na svom kontu imala Oroszova koja je ne kraju imala 24 postignuta poena.

U prvom meču naše grupe košarkašice Crne Gore savladale su Island u gostima rezultatom 84:62, a sljedeći meč igramo upravo protiv Crnogorki na gostujućem terenu u srijedu s početkom u 19:00 sati.