Real uspješno krenuo u odbranu trofeja Lige prvaka, Dedić zaustavio Milanove “zvijeri”

Borusija Dortmund – Kopenhagen 3:0.

U utorak navčer odigrane su prve utakmice u novoj sezoni grupne faze Lige prvaka.

Aktuelni prvak Real Madrid je u 1. kolu grupe F gostovao u Škotskoj kod ekipe Celtica i na kraju sigurno ostvario pobjedu rezultatom 0:3.

U prvih 45 minuta Celtic je bio dostojan rival Kraljevima, dobro se držao, imao i šanse da povede, ali je škotski prvak u nastavku “nestao”.

Vinicius Junior je u 56. minuti postigao vodeći gol za Madriđane, a samo četiri minute kasnije Luka Modrić u svom stilu postiže golčinu za 2:0.

Asistent mu je bio Eden Hazard, koji je u 77. minuti postigao pogodak nakon asistencije Carvajala i sjajne akcije gostiju. Hazard je inače ušao u igru još u 30. minuti nakon što se povrijedio Karim Benzema.

U drugom meču ove grupe malo iznenađenje, pošto je ekipa Šahtara u Njemačkoj slavila protiv Leipziga s 4:1.

U grupi E je Milan gostovao Salzburgu, te na kraju kao favorit osvojio samo bod (1:1).

Domaćin je još i poveo golom Okafora u 28. minuti, ali je Saelemaekers u 40. minuti postavio konačnih 1:1.

Bh. reprezentativac Amar Dedić odigrao je odličan meč na poziciji desnog beka u Salzburgu, a imao je paklen zadatak jer su na njegovoj strani bili Rafael Leao i Theo Hernandez.

Ranije danas Dinamo je u istoj grupi šokirao Chelsea, pobijedivši ga s 1:0 na Maksimiru golom Mislava Oršića.

U 2. kolu Dinamo ide na San Siro, dok će Salzburg gostovati Chelseaju na Stamford Bridgeu.

Fudbaleri PSG-a večeras su na svom terenu pobijedili Juventus sa 2:1 u derbiju prvog kola grupne faze Lige prvaka.

Atmosfera na Parku Prinčeva večeras je bila zaista spektakularna, a ni igrači ova dva kluba nisu ostali dužni jer su pokazali zbog čega je ova utakmica bila u centru pažnje fudbalske javnosti.

PSG je ove sezone vjerovatno glavni favorit za osvajanje Lige prvaka što je najveći cilj francuskog kluba već godinama.

Parižani su pokazali svoju snagu protiv Stare dame i slavili su sa 2:1, te s tri boda počeli novu sezonu u najelitnijem klupskom takmičenju na svijetu.

Samo pet minuta bilo je dovoljno PSG-u da dođe do vodstva. Neymar je spektakularno asistirao za Kyliana Mbappea koji je bez problema loptu poslao u mrežu Juventusa za vodstvo od 1:0.

PSG je nakon toga nastavio s odličnom igrom, a domaći su već u 22. minuti uspjeli da dođu do drugog gola.

Igrači francuskog prvaka ponovo su odigrali fantastičnu akciju. Ovaj put asistent je bio Hakimi, a novi gol za 2:0 postigao je večeras odlični Mbappe.

Činilo se da će PSG lagano da privede meč kraju, ali se Juve nije predavao i u drugom poluvremenu je zaigrao mnogo bolje.

Stara dama je zakomplikovala stvari u 53. minuti kada je McKennie smanjio na 2:1 nakon što je Kostić centrirao iz kornera.

Samo tri minute kasnije velika šansa za goste. Ovaj put glavom je pokušao Vlahović, ali je Donnarumma spasio PSG. U 64. minuti kontra domaćih, Mbappe je izašao sam ispred gola Juventusa, ali umjesto da doda usamljenom Neymaru on je šutirao pored gola.

Juve je to mogao da kazni u 81. minuti kada je imao novu veliku šansu. U prilici je ovaj put bio Locatelli, no i ovaj put Donnarumma fantastično brani i spašava PSG.

Do kraja meča rezultat se nije mijenjao, te je PSG na kraju slavio sa 3:1.

U istoj grupi večeras su igrali Benfica i Maccabi Haifa, a portugalski klub je pred svojim navijačima slavio sa 2:0. Golove za Benficu večeras su postigli Rafa Silva i Grimaldo.

Laganu pobjedu na startu nove sezone Lige prvaka upisao je i Manchester City koji je u gostima pobijedio Sevillu sa 4:0, a zablistao je ponovo Erling Haaland koji igra u nevjerovatnoj formi.

City je poveo u 20. minuti golom Haalanda, dok je na 0:2 povisio Foden u 58. minuti. Sve je bilo gotovo devet minuta kasnije kada je Haaland drugim golom na meču pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 za City postavio je Ruben Dias u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Ranije u grupi G Borussia Dortmund je pred svojim navijačima savladala Kopenhagen sa 3:0.