Široki Brijeg ispao iz Konferencijske lige

Šok u Albaniji i preokret Vllaznije

Domaći slavili sa 3:0

Fudbaleri Širokog Brijega poraženi su večeras u gostima od Vllaznije sa 3:0 i oprostili su se od nastupa u Konferencijskoj ligi.

Široki Brijeg je u prvoj utakmici koja se igrala prije sedam dana na Pecari pobijedio sa 3:1 i očekivalo se da će bh. klub večeras u Albaniji završiti posao i plasirati se dalje, ali su doživjeli šokantan poraz.

U prvom poluvremenu ove utakmice Široki je uspio nekako da diktira tempo igre i nije dozvolio ekipi Vllaznije da opasnije ugrozi njihov gol.

Međutim, na samom početku drugog poluvremena domaći su poveli sa 1:0. Gurishta je bio asistent, a pogodak za vodstvo Vllaznije postigao je Đurđević.

Navijači domaćeg tima su vatrometom proslavili gol, a sudija je prekinio meč na desetak minuta kako bi se smirile strasti na tribinama stadiona u Shkoderu.

No, Vllaznia je i u nastavku meča bila dosta bolja. Albanski tim se u potpunosti u dvomeč vratio u 62. minuti kada je Imami pogodio mrežu Širokog za 2:0.

Ovaj rezultat vodio je meč u produžetke, te se očekivalo da će se igrači Širokog malo trznuti i početi igrati, ali se to nažalost nije desilo.

Potpuni krah bh. klub doživio je u 79. minuti kada je Vllaznia došla i do trećeg gola. U centru pažnje bio je Đurđević koji je drugim golom na utakmici povisio na 3:0 i donio svojoj ekipi potpuni preokret u ovom dvomeču.

Igrači Širokog pokušali su u finišu meča da dođu do gola i barem izbore produžetke, ali nažalost to nisu uspjeli da urade, te su se čini se neočekivano oprostili od Konferencijske lige već u prvom pretkolu.