KUP BiH: Željo slavio u revanšu

Željezničar je u revanšu savladao protiv Borac (2:1), pa s ukupnih 4:1 ide u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u Banjaluci slavio sa 2:0 i uzvrat na Grbavici doslovno je bio samo puka formalnost. Ne zbog rezultata iz prve utakmice, koliko zbog forme i pogleda na tabelu, situacije u jednom, odnosno drugom klubu.

Plavi su ozbiljno shvatili i revanš, malo je nedostajalo da ostvare pobjedu, no u finišu su primili gol.

Prvi ozbiljan napad Želje je ujedno i pogodak. Domaći su izveli brzu kontru, Memija je sjajno ubacio s desne strane, a Miroslav Stevanović glavom loptu zakucao u mrežu iz neposredne blizine.

Potom je Đermanović iskosa s desne strane loptu poslao preko gola. Imao je i Borac neke opasne napade u prvom dijelu, no Kjosevski nije previše bio zaposlen. U finišu prvog dijela Blagojević je dobro šutirao, Ružić je bio siguran.

U nastavku je tempo igre, očekivano, opao i samo se čekalo da sudija označi kraj susreta. Ipak, u samoj završnici Lazar Marjanović koristi nepažnju domaće odbrane, te matira Kjosevskog za 1:1. Tu nije završeno. Đermanović donosi pobjedu Želji u zadnjim sekundama.

Željo je posljednji izborio polufinale Kupa, ranije su to učinili Sloboda, Radnik i Široki Brijeg. Tim Edisa Mulalića sada gostuje u Tuzli Slobodi u prvenstvu, a za tu utakmicu je šef struke Plavih odmorio nekoliko prvotimaca u današnjem meču.

Ono što morali da napomenemo, ružno je što gostujući navijači prerano napuste stadione. Navijači Borca su izašli u 82. minuti, nisu vidjeli dva gola u finišu. Tako je, nažalost, na svakom stadionu u BiH.

Željezničar – Borac 2:1 (Stevanović 7, Đermanović 90/ Marjanović 88)

Željezničar: Kjosevski, S. Stevanović, Memija, Kramarić, Zolotić, Blagojević, Đermanović, Bogićević, Beganović, Hodžurda, Stevanović.

Borac: Ružić, Vidović, Milosavljev, Ristovski, Predragović, Raspudić, Rajović, Savić, Prljević, Đilas, Marjanović. Vodi Zeljo by redakcija1