Željezničar slavio u Budimpešti!

Evropska liga, 2. pretkolo

Beganović pogodio za veliku pobjedu Željezničara

Fudbaleri Željezničara savladali su u susretu drugog pretkola Evropske lige na gostovanju mađarski Ferencvaroš s 1:0 golom Dženisa Beganovića u 90. minuti susreta.

Hrabro su Plavi s Grbavice odigrali u ovom meču i na kraju su uspjeli da dođu do pobjede. Đelmić se prvi našao u prilici večeras, ali je njegov udarac izblokiran, da bi zatim domaći tim preuzeo terensku inicijativu. Stvorili su nekoliko odličnih šansi pred golom Željezničara, koji je u prvom poluvremenu imao dosta sreće. Gera je prvi prijetio, ali je šutirao preko gola. Zatim su domaći imali i dva velika promašaja. Bode je prvo s tri metra šutirao preko gola, da bi zatim Leandro imao veliki promašaj, te je s jednog metra poslao loptu nebu pod oblake. Još jednu veliku šansu domaći propuštaju u 42. minuti. Lamah odlično šutira iskosa s lijeve strane, a lopta pogađa stativu, pa se na odmor otišlo bez golova 0:0. Nastavak susreta donosi ponovo nešto bolju igru Ferencvaroši. Imali su domaći više loptu u svom posjedu, nekoliko puta su pokušavali ugroziti gol Antolovića, ali do ozbiljnije šanse nisu uspjeli doći. Jako dobro je tim Milomira Odovića čuvao rezultat, da bi u 90. minuti susreta Dženis Beganović pogodio mrežu domaćeg tima za veliku pobjedu Plavih i prednost pred revanš na Koševu narednog četvrtka.