Željezničar osvojio samo bod protiv Igmana i udaljio se od Evrope

Nogometaši Željezničara i Igmana remijem na Grbavici rezultatom 1:1 spustili su zavjesu na 29. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmica sportskih prijatelja, koja je bila od velike važnosti za oba tima zbog različitih ambicija i ciljeva u finišu sezone, počela je sjajnom i otvorenom igrom na obje strane.

Redale su se prilike pred golovima Željezničara i Igmana te je pravo čudo kako na samom startu nismo vidjeli gol. U trećoj minuti zaprijetio je Željezničar, ali je golman Aldin Ćeman izbacio loptu koju bi na drugoj stativi lako ubacio u mrežu Joseph Amoah.

Semir Štilić je mogao do gola u osmoj minuti, ali je njegov udarac izblokiran, da bi u narendom napadu Anel Hebibović zakasnio na centaršut da provede loptu u praznu mrežu Željezničara.

Veliku šansu u 10. minuti propustio je Drljević. Tačnije, njegov sjajan šut pogodio je prečku gola Želejezničara.

U 18. minuti Clarismario Santos izlazi pred gol Igmana, ali mu golman Ćeman brani udarac “jedan na jedan”. Istakao se i golman Željezničara u 23. minuti nakon udarca Damira Hrelje s distance.

Sve to dogodilo se u prvih dvadesetak minuta. Fantastična utakmica i uzbuđenja, a gol je stigao u 25. minuti. Nakon ubačaja Hrelje, Mirsad Ramić postiže 15. gol u sezoni za vodstvo Igmana.

Do odlaska na odmor Konjičani su igrali sjajno i više prijetili, ali se na poluvrijeme otišlo s minimalnih 0:1.

Kako je krenuo nastavak, tako je i Željezničar proigrao. Već u 48. minuti vidjeli smo nevjerovatan promašaj pred golom Igmana, ali Štilić nije uspio pogoditi nakon idealne povratne lopte.

U ranoj fazi drugog dijela Željezničar je poravnao. Nakon Štilićevog kornera, loše reaguje golman Ćeman, a loptu koja mu je ispala iz ruku u mrežu Igmana ubacuje Amoah.

Nastavio je Željezničar napade, a u 69. minuti fantastičnu šansu imao je Santos. Brazilac je ispratio loptu s druge strane i usamljen pred golom Igmana šutirao, ali nogama sjajno brani Ćeman.

Do kraja utakmice imali smo inicijativu Plavih, ali ne i pogotke, tako da su ekipe podijelile po bod koji sigurno više odgovara gostima iz Konjica.

Željezničar se nakon večerašnjeg neuspjeha dodatno udaljio od Evrope koja sada bježi pet bodova, koliko ima Sarajevo na trećem mjestu. S druge strane, Igman ima bod više od zone ispadanja.

U narednom kolu Željezničar dočekuje Velež na Grbavici, dok će Igman biti domaćin Leotaru.