Željezničar nastavio crni niz, Široki Brijeg zasluženo pobijedio

Nogometaši Širokog Brijega su pobijedili Željezničar u 20. kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Susret je odigran na izuzetno lošem terenu stadiona Bare u Čitluku 24 sata nakon originalno planiranog datuma.

Naime, susret je trebao početi jučer u 13 sati, no on je odgođen zbog toga što je travnjak bio u potpunosti natopljen vodom i bio je u potpunosti neuslovan za igru.

Danas nije bilo lokvi na terenu, ali je teren bio u veoma lošem stanju, no utakmica se ipak odigrala.

Zbog takvih uslova koji su vladali nismo ni mogli vidjeti mnogo od nogometaša obje ekipe, te smo za 90 minuta vidjeli samo šest situacija za postizanje pogodaka.

U prvom poluvremenu vidjeli smo samo dvije prilike i to obje u razmaku od 20 sekundi. To se desilo u 12. minuti kada je Pranjić izašao sam ispred Muftića koji je odbranio i odbio loptu u korner, a nakon kornera Mašić je šutirao glavom, a Muftić je napravio sjajnu paradu i uz pomoć prečke spasio Željezničar i odbio loptu u još jedan korner.

Široki je nakon tridesetak sekundi igre imao šansu za vodstvo kada je Kuprešak ubacio s desne strane, a Lukić pokušao makazicama, no lopta je pogodila Selimovića i završila u korneru.

U 53. minuti Kuprešak se odvažio na udarac iz velike udaljenosti, lopta je mijenjala smjer, a na kraju je Muftić fenomenalno intervenisao i odbio loptu u korner.

Muftić je, ipak, kapitulirao u 58. minuti. Golman Širokobriježana Bender je počeo akciju, Marin je potom sjajno uposlio Kuprešaka koji izlazi jedan na jedan s Muftićem i rutinski pogađa za 1:0.

Do kraja susreta Željezničar je bezuspješno pokušavao doći do izjednačenja, a u 90. minuti nakon katastrofalne greške Drlje koji je amaterski izgubio loptu na centru Mišić je izašao sam pred Bendera i pogodio za konačnih 2:0.

Plavi su upisali četvrti uzastopni poraz, a za pobjedu ne znaju od početka novembra i ekipa je u najlošijoj formi od svih 12 članova elitnog ranga bh. nogometa.

Široki Brijeg je ovom pobjedom ostao u utrci za izlazak na evropsku scenu s obzirom da ima sedam bodova manje od trećeplasiranog Veleža, dok je Željezničar bod iznad zone ispadanja.

Široki Brijeg – Željezničar 2:0 (Kuprešak 58’, Mišić 90’)