Željezničar na Grbavici pobijedio Čelik s 1:0

Fudbaleri Željezničara savladali su Čelik s 1:0, u susretu 18. kola Premijer lige BiH, posljednjeg u ovoj kalendarskoj godini, koji se igrao na stadionu ”Grbavica” u Sarajevu.

Gosti iz Zenice su pružili dobar otpor favorizovanom domaćinu koji je uspio probiti odbrambeni bedem Čelika tek u 82. minutu golom koji je postigao Darko Marković.

Prije početka utakmice minutom šutnje odata je počast igračima i članovima stručnog štaba brazilskog kluba Chapecoense, koji su izgubili živote u avionskoj nesreći.

Od prvog minuta susreta igrači Željezničara su krenuli agresivno napadati gol gostiju iz Zenice koji su se opredijelili na odbranu svog šesnaesterca.

Nakon početnog pritiska domaćina igrači Čelika su pokušali organizovati napade, ali opasnosti po gol Kjosevskog nije bilo.

U prvih 20 minuta utakmice  prilika za postizanje gola nije bilo. Prvu šansu na utakmici imali su igrači Čelika u 23. minuti nakon dobro izvedenog kontranapada, ali pogotka nije bilo.

Gosti iz Zenice u 32. minutu susreta ostaju s igračem manje nakon što je igrač Čelika Semir Pezir morao napustiti teren zbog drugog žutog kartona.

Tri minuta do isteka regularnog dijela prvog poluvremena Čelik je ponovo prijetio iz kontranapada, ali šut Almira Pliske brani Kjosevski.

Željezničar ni s igračem više nije uspijevao ugroziti golmana Branislava Ružića, te je prvih 45. minuta susreta završeno bez golova.

Početkom drugog poluvremena nastavljeni su napadi Željezničara, ali još uvijek bez prave opasnosti po gol Čelika.

Domaći su zaprijetili u 55. minutu, ali Ivan Lendrić nakon dobrog ubačaja Miroslava Stevanovića nije uspio matirati Ružića. Četiri minuta kasnije dvije dobre prilike za Željezničar, međutim promjene rezultata nije bilo.

Pritisak domaćih igrača na gol Čelika se povećavao kako se bližio kraj susreta, što je rezultiralo s nekoliko dobrih prilika za vodstvo Željezničara, ali gosti se uspješno brane. Dvadesetak minuta do kraja utakmice igralo se uglavnom u šesnaestercu Čelika.

Kontinuirani napadi Željezničara isplatili su se u 82. minutu kada Darko Marković, nakon jednog od brojnih ubačaja u šesnaesterac Čelika, postiže gol za vodstvo Željezničara.

”Plavi” su do kraja utakmice bez većih problema kontrolisali rezultat i upisali važna tri boda u borbi za vrh ligaške tabele i plasman u evropska takmičenja naredne sezone.