Željezničar na Grbavici izgubio od Konyaspora, Šehić i Hadžiahmetović dobili ovacije

Nogometaši Željezničara su u okviru prijateljske utakmice poraženi od Konyaspora rezultatom 2:1.

U sedmoj minuti bila je velika šansa za Konyu, Oguz je šutirao u skoro prazan gol, ali se maestralnom paradom ukazao Muftić i izbio u korner. Nakon kornera su gosti poveli. Glavom sa druge stative pogodio je Ikpeazu. Santos u devetoj minuti sjajno prošao, došao do gola Konye, ali je šutirao preko gola.

U 11. minuti je bilo 0:2, a na asistenciju Hadžiahmetovića pogodio je Pavičić. Plavi su smanjili u 21. minuti, Malić je ubacio, Hajdarević se odlično ubacio i na kraju zatresao mrežu gostiju.

Hodžić u 30. minuti izbacuje Mekića u šansu, veznjak izlazi pred gol Konye, šutira, ali Šehić sjajno brani. Mekić u 36. minuti gura za Santosa koji u završnici iskosa šutira, lopta ide malo pored gola. Na poluvrijeme se otišlo sa 1:2.

Dikmen u 49. minuti pogađa prečku Željinog gola nakon udarca s 20 metara. Mehmet u 83. minuti izlazi pred Željin gol, šutira, a Bender brani. Hodžić je u 89. minuti šutirao pored gola gostiju pa promjene rezultat više nije bilo.

Vrijedi istaći da su treneri dali šansu svim nogometašima, a posebne ovacije su dobili Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović koji su ponovo zaigrali na svojoj Grbavici, ali u dresu protivničke ekipe.

(Foto: I. L./Klix.ba)