Željezničar i drugi put u sezoni pobijedio Tuzla City: “Plavi” se vratili na 3. mjesto

Premijer liga BiH

Za tim sa Grbavice pogađali su Žozef Amoa i Semir Štilić

Fudbaleri Željezničara su kao gosti pobijedili ekipu Tuzla Cityja u posljednjem susretu 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine sa rezultatom 2:1.

Željezničar je poveo u 40. minuti nakon što je golman Tuzlaka Malkom Barkola (Malcolm Barcola) pogriješio, a poklon je iskoristio Žozef Amoa (Joseph Amoah). Barkola je ranije imao odličnu intervenciju, kada je sjajno zaustavio pokušaj Dženisa Beganovića u 29. minuti.

“Plavi” su u 56. minuti imali odličnu priliku, ali asistenciju Semira Štilića nije iskoristio Santos. Minutu kasnije Željezničar dolazi do drugog gola. Štilić je šutirao, a lopta se odbila od Mehidića i završila u mreži. U 64. minuti Ajdin Nukić je zaradio drugi žuti karton, odnosno isključenje i činilo se da je Željezničar završio posao.

No, promašaje Omara Beće i Dženisa Beganovića kaznio je Dušan Pantelić u 80. minuti i vratio Tuzlake u život. Domaći su imali priliku i u 84. minuti, ali Adrian Mendes nije bio precizan nakon kornera.

Inače, Željezničar je i po drugi put u sezoni pobijedio Tuzlake. U prvom okršaju ove dvije ekipe, tim sa Grbavice je na svom terenu slavio sa 4:2.

“Plavi” su se ovom pobjedom popeli na 3. mjesto, dok je Tuzla City nastavila seriju loših rezultata, te su sada sedmoplasirani tim prvenstva.

Željezničar u narednom kolu dočekuje Borac, a Tuzla City ide na megdan Leotaru.