Newcastle deklasirao PSG, Zvezda vodila, pa se spašavala poraza

Večeras je odigrano i posljednjih šest utakmica drugog kola Lige prvaka, a Crvena zvezda i Young Boysi su remizirali, dok je Newcastle bio bolji od PSG-a.

Na prepunoj Marakan i u sjajnoj atmosferi Crvena zvezda je dočekala Young Boyse. Tim iz Beograda je bio bolji protivnik u prvom dijelu utakmice i do prednosti je došao u 35. minuti kada je Ndiaye zatresao mrežu gostiju na asistenciju Bukarija.

Švicarci su zaigrali mnogo bolje u drugom poluvremenu i vrlo brzo dolaze do izjednačenja, to jeste u 48. minuti kada je strijelac bio Ugrinic, do potpunog preokreta dolaze u 61. minuti kada je penal izveo Itten i pogodio za 1:2. Beograđani su uspjeli ipak na kraju izvući remi jer je u Bukari u 88. minuti pogodio za novo izjednačenje.

Svrake su u drugom meču večeri na svom stadionu bile bolje od Mbappea i društva. Almiron je doveo svoj tim u vodstvo u 17. minuti, da bi na 2:0 povisio Burn u 39. minuti utakmice. Otvaranje drugog poluvremena donosi novi gol u mreži Parižana, a na asistenciju Trippiera pogodio je Longstaff. Utješni gol za PSG u 56. minuti postigao je Hernandez. Konačni rezultat utakmice postavio je Schar u prvoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.