BiH izgubila od Ukrajine u Zenici i definitivno ostala bez plasmana na Euro

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je doživjela poraz od Ukrajine rezultatom 2:1 u utakmici polufinala baraža za odlakaz na Euro.

Velika važnost ove utakmice uvjetovala je to da oba tima ekstremno oprezno uđu u ovaj meč. Igralo se uglavnom na sredini terena uz dosta borbe i mnogo sjeckanja igre.

U prvom poluvremenu smo vidjeli tek dvije prilike i to u finišu duela za naš tim.

Prvo su u 38. minuti kombinovali Demirović i Kolašinac, a onda u nastavku akcije Džeko šutirao visoko preko gola.

Tri minute kasnije Džeko je uposlio Dedića, a ovaj fintom napravio sebi prostor i šutirao preko gola Lunina. Mirnih mreža se otišli na pauzu.

Drugo poluvrijeme je doslovno ponudilo sve ono što prvo nije, a to su pogoci i jedan preokret.

Bilino Polje je proključalo u 57. minuti kada je nakon udarca Dedića lopta od Matviyenka završila u mreži gostiju.

Nakon gola gosti su djelovali pogubljeno, a Demirović je imao priliku da vjerovatno riješi sve u ovoj utakmici.

U 82. minuti napadač Augsburga je izašao sam ispred Lunina koji je sjajno odbranio njegov pokušaj.

Nakon toga je uslijedila kazna i to surova. Prvo je Yaremchuk u 85. minuti poravnao nakon lijepe akcije, a onda je isti igrač samo tri minute kasnije ubacio za Dovbyka koji je rutinski zabio.

Do kraja promjena nije bilo i Bosna i Hercegovina je tako i definitivno ostala bez svih šansi da se plasira na prvenstvo Evrope koje se ovog ljeta igra u Njemačkoj.