Završeno je treće kolo Evropske lige

Rutinske pobjede zabilježili su Chelsea i Sevilla kod kuće.

Plavci su u Londonu dočekali BATE, a gosti se u Bjelorusiju vraćaju sa tri pogotka u mreži. Loftus-Cheek je već u 2. minuti pogodio za 1:0, a u 8. je udvostručio prednost. Svoju briljantnu partiju zaokružio je u 54. minuti kompletiravši hat-trick za 3:0. Konačnih 3:1 postavio je Rios u 79. minuti.

Sevilla je savladala Akhisar rezultaotm 6:0. Mesa u 7. i Sarabia u 9. iz penala su nagovijestili debakl gostiju na samom startu meča, a u 25. minuti Promes je pogodio za 3:0. Muriel u 50., Promes u 60. i Mercado u 67. postavili su konačan rezultat susreta.

Derbi kola igrao se na Velodromeu gdje je Marseille dočekao Lazio, a slavili su gosti rezultatom 3:1. Wallace je u 10. postigao prvi, a Caicedo u 59. drugi pogodak za goste. Payet je smanjio na 2:1 u 86., a Marušić i 90. postavlja konačnih 3:1. Senad Lulić je odigrao 62. minute u redovima pobjedničke ekipe, a u 33. je zaradio žuti karton.