Sjajan derbi na Pecari i čudesan preokret Širokog

U velikom derbiju 13. kola BH Telecom Premijer lige, Široki Brijeg je na Pecari sa 2:1 savladao Zrinjski.

Prvi je prijetio Široki Brijeg u 7. minuti kada je Čabraja šutirao iskosa, ali Pirić se nije dao prevariti. Samo dvije minute kasnije Handžić je na drugoj strani imao veliku šansu nakon odbijene lopte, ali njegov udarac je odlično odbranio Bilobrk.

Već u 12. minuti Menalo je bio sam ispred Pirića iskosa sa desne strane, ali iz stopostotne šanse šutirao je samo pored gola.

I nakon toga se igralo jako otvoreno, a u 21. minuti Stojkić je šutirao, Bilobrk je kratko odbio loptu do Todorovića, a maestralan udarac petom fudbalera Zrinjskog zaustavila je prečka.

Ipak, nakon serije šansi na obje strane, Todorović je u 31. minuti iskoristio veliku grešku Bilobrka koji je istrčao u prazno i prebacio ga je lob udarcem za vodstvo Zrinjskog 0:1.

Isti igrač je opasno šutirao u 39. minuti, ali uz dosta poteškoća golman Širokog je zaustavio njegov udarac, te se na odmor otišlo minimalnom prednošću Mostaraca.

Drugo poluvrijeme nije počelo obećavajuće, igralo se mirno, a na prvo uzbuđenje u nastavku čekalo se sve do 59. minute kada je Bilbija šutirao iz velike udaljenosti, ali Bilobrk je teškom mukom odbranio.

I kada se činilo da Širokobriježanima ponestaje snage, za samo tri minute desio se veliki preokret.

Nakon izvedenog kornera u 74. minuti Bralić je glavom pogodio prečku, a odbijenu loptu Menalo je pospremio u mrežu za 1:1, a samo tri minute poslije, domaći su izveli akciju po desnoj strani i nakon ubačaja Menalo je pogodio stativu, lopta se zatim od leđa Pirića odbila do Čabraje kojem nije bilo teško da po drugi put zatrese mrežu gostiju za veliko oduševljenje na Pecari.

Do kraja je Čabraja imao veliku šansu da ovjeri pobjedu, ali šutirao jepreko gola. Ipak, ostalo je 2:1, pa su sada Široki Brijeg, Zrinjski i Željezničar poravnati na vrhu sa 28 bodova.

Široki Brijeg-Zrinjski (Menalo 74’, Čabraja 77’ / Todorović 31’)