Bayern nakon preokreta savladao Sevillu u Andaluziji i došao na korak do polufinala

Ekipa Bayerna porazila je Sevillu nakon preokreta u prvom meču četvrtfinala Lige prvaka, a konačni rezultat na Ramón Sánchez Pizjuán stadionu glasio je 2:1.

Bayern je na početku meča preuzeo kontrolu nad igrom, ali u uvodnih deset minuta nisu napravili nijednu pravu priliku. U 13. minuti sudija Orsato svirao je jedan prekršaj za Sevillu na 30 metara od gola, a nakon toga nastala je prava gužva na sredini terena u kojoj je došlo do međusobnog naguravanja među igračima. Na kraju, samo je Ribery dobio žuti karton.

Dvije minute nakon toga Correa je pokušao izborili penal, ali je dobio žuti karton zbog simuliranja, a prvu veliku priliku na meču imali su igrači Seville u 20. minuti kada Sarabia nije uspio savladati Ulreicha iz idealne pozicije. On je neometan sa svega šest-sedam šutirao pored gola.

Ipak, ono što nije uradio u 20. minuti, Sarabia je uradio u 32. kada Sevillu dovodi u vodstvo. On je iskoristio neopreznost Bernata na lijevom beku i nakon što je pokupio loptu ispred njega, lagano je savladao Ulreicha.

Četiri minute nakon toga, Arturo Vidal zbog povrede napustio je igru, a umjesto njega na teren je ušao James Rodriguez. Već u prvom napadu Kolumbijac dodaje do Riberyja, a pokušaj centaršuta francuskog igrača nesretno pogađa Navasa i odlazi u mrežu Seville za 1:1.

Heynckes je u drugom poluvremenu umjesto Bernata u igru ubacio Rafinhu, čime je samo još jednom pokazao o kakvom stručnjaku je riječ s obzirom na to da Sevilla gotovo nijednom više nije prošla po lijevoj strani njemačke ekipe.

Ipak, prvu priliku u drugom poluvremenu imali su Andalužani kada Correa nije uspio poslati loptu u mrežu, a onda u 68. minuti Bayern dolazi do preokreta. Ribery je centrirao, lopta dolazi do Thiaga, a veznjak Bavaraca uz pomoć jednog igrača Seville loptu šalje u gol.

Do kraja meča, Sevilla je tek jalovo pokušala doći do pogotka, ali u tome nisu uspjeli te je Bayern u prvom meču osigurao veliku prednost pred revanš u Minhenu.