Zadnje kolo Wwin lige: Željezničar deklasirao Borac, Sarajevo izbjeglo poraz

Završena je sezona u Wwin ligi Bosne i Hercegovine, zadnje kolo je obilježila pobjeda Željezničara nad Borcem (2:1) i remi Širokog Brijega i Sarajeva rezultatom 2:2.

Fudbaleri Željezničara su u okviru 33. kola WWIN Lige BiH savladali Borac sa 2:1.

Željezničar je poveo u 19. minuti. Hiroš je dodao do Boljevića koji sa 20 metara precizno pogađa mrežu Borca. U 30. minuti bilo je 2:0. Štilić je ubacio sa strane, a Boljević glavom postigao drugi gol.

Štilić je u 41. minuti šutirao, Krpić glavom šutirao preko gola. Sjajna šansa u 46. minuti, Boljević je proigrao Krpića koji izlazi pred gol Borca, ali Milošević sjajno brani. Na poluvrijeme se otišlo sa 2:0.

U 48. minuti Štilić snažno šutira iz slobodnog udarca, Milošević sjajno brani. Nakon kornera Cocalić glavom šutira, ponovo Milošević sjajno reaguje.

U 75. minuti bilo je 2:1. Jovo Lukić je prošao i pogodio naš gol. Kulašin iskosa u 89. minuti šutira, Muftić brani. U 90. minuti velika šansa za Borac, ali AL Jaber sa gol linije izbacuje loptu.

U drugom derbiju programa vidjeli smo dosta uzbuđenja, a na kraju se Sarajevo spasilo poraza na gostovanju Širokom Brijegu golom u 93. minuti. Završeno je rezultatom 2:2.

Počelo je jako dobro za Sarajevo, pošto je Čataković matirao Puljića. Mamić je prijetio na drugoj strani nekoliko minuta kasnije, ali je Rogić odbranio. Buljubašić potom pokušava glavom, ali lopta ide pored gola domaće ekipe.

U 16. minuti zamalo 0:2, ali Hasić iz dobre situacije ne uspijeva zatresti mrežu Širokobriježana. Uslijedila je kazna samo dva minuta kasnije, jer je Matić zabio za 1:1, da bi u 30. minuti Mamić nakon slaloma kroz odbranu Sarajeva pogodio za 2:1.

U ostatku utakmice nije bilo puno uzbuđenja, ali u zadnjim sekundama Anđušić pogađa za 2:2.