Mladi košarkaši BiH slavili protiv Gruzije

Kadetska reprezentacija naše države je danas savladala Gruziju rezultatom 78:53. Naši kadeti su odigrali odlično ovaj meč i došli do zaslužene pobjede. U ovom meču je šansu dobila većina igrača koja u prethodnim nije imala priliku i možemo slobodno reći da su je iskoristili. Prva četvrtina meča je završena rezultatom 25:13.

Na poluvremenu smo imali 19 poena razlike, a rezultat je glasio 46:27. U trećoj smo ponovo imali malih problema, ali smo je priveli kraju rezultatom 53:44. U posljednjih deset minuta smo u potpunosti dominirali parketom i došli do trijumfa. U posljednjem napadu smo osigurali i maksimalnih 25 poena koliko je na kraju bilo.

Emir Bačvić nas je predvodio i ubacio 15 poena i imao 8 asistencija, dok je Emir Čerkezović ubacio 13 poena, a Aleksandar Stojšić dodao 12. Na drugoj strani najbolju partiju je pružio Goga Brtadze sa 22 poena i 14 skokova koliko je na kraju skupio.

Reprezentacija BiH će u subotu u meču za peto mjesto igrati s pobjednikom susreta Latvija – Kina.