Čudesni Bayer nastavio fascinantnu seriju, poznati svi četvrtfinalisti Evropske lige

Širom Evrope večeras su se igrale revanš utakmice osmine finala Evropske lige, a najviše uzbuđenja bilo je u Leverkusenu gdje je čudesni Bayer nastavio fascinantnu seriju nepobjedivosti ove sezone.

Qarabag je u Njemačku došao nakon 2:2 u prvom susretu, a večeras su poveli u 58. minuti golom Zoubira. Iako su u 62. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Cafarquliyeva, Qarabag je udvostručio vodstvo pet minuta kasnije golom Juninha.

Bayer je prvo smanjio zaostatak preko Frimponga, a onda se dugo mučio. Ipak, u sudijskoj nadoknadi postigli su dva pogotka, a heroj je bio dvostruki strijelac Schick. Bayer je tako prošao dalje, ali i zadržao niz nepobjedivosti koji traje čitavu ovu sezonu.

Posebno inspirativan večeras je bio Liverpool koji je na Anfieldu deklasirao Spartu iz Praga sa čak 6:1. Dvostruki strijelac za Liverpool bio je Gakpo, a u strijelce su se još upisali Nunez, Clark, Salah i Szoboszlai. Liverpool je prošao dalje s ukupnih 11:2 budući da su u Češkoj slavili s 5:1.

Plasman u četvrtfinale ostvarili su još Benfica, Milan, Villarreal, West Ham, Atalanta i Roma.