Wagner odveo Široki u finale Kupa

Večeras je na stadionu Pecara odigran i drugi revanš meč polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. Meč između Širokog Brijega i Borca završen je rezultatom 2:1, pa je nakon 0:0 u prvom meču Široki Brijeg prošao u finale.

Prvi udarac prema golu Bilobrka gosti su uputili u sedmoj minuti ali je Žeravica bio neprecizan. Nakon njega pokušava i Ilić ali bez opasnosti po gol domaćih.

Većih uzbuđenja nije bilo do 18. minuta kada su nakon jednog očajnog kornera Wagnera gosti imali dobar kontranapad. Lopta je na kraju došla do Brčelića koji je sa nekih 10-tak metara očajno šutirao.

Prvu priliku domaći su imali u 26. minuti preko Barišića, koji je nakon dobre akcije šutirao visoko preko gola.

U 28. minuti Wagner je izveo slobodnjak sa 20-tak metara, a Avdukić loptu ispod prečke sjajnom intervencijom polsao u korner. U narednom napadu novi korner za domaće, nakon kojeg dolaze u vodstvo. Zakarić je sjajno pronašao Wagnera koji pogađa za vodstvo domaćih.

Samo pet minuta kasnije sjajnu akciju gostiju u gol za izjednačenje pretvara Ilić.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja pa se na odmor otišlo sa rezultatom koji je išao u korist gostiju.

Drugo poluvrijeme otvorila je potpuna dominacija domaćih. U 48. minuti Plazonić je odlično pucao sa 20-tak metara a Avdukić novom dobrom odbranom loptu poslao u korner.

I nakon toga domaći su nastavili sa apsolutnom opsadom gostujućeg gola. U 55. minuti Ćorić je ubacio u peterac gostiju a Kresinger je zakasnio svega nekoliko centimetara. Pet minuta kasnije i Zakarić pokušava ali pogađa samo spoljni dio mreže.

U 70. minuti domaći su imali još jednu dorbu priliku. Pokušavali su Wagner i Kresinger ali je na kraju Pilipović izbacio loptu u polje.

Pet minuta kasnije nova sjajna odbrana Avdukića. Ćorić je pucao sa pet metara, a golman Borca poslao loptu u korner.

I onda u 85. minuti najljepši detalj na susretu. Neko od igrača Borca odbio je loptu na šesnaest metara gdje se našao Wagner koji je volje udarcem na maestralan način pogodio gornji lijevi ugao Avdukićevog gola za plasman domaćih u finale Kupa.