Što nas sve čeka u 2013. godini?

Nakon 2012. i Olimpijskih igara i Europskog prvenstva, u 2013. godini bit će mirnije na sportskim terenima. Ipak, opet ćemo moći uživati u okršajima najboljih rukometaša, atletičara, plivača, skijaša…

Sport u 2013. godini:

11.01.-27.01. Svjetsko prvenstvo u rukometu

23. Svjetsko prvenstvo u rukometu bit će održano u Španjolskoj. Naslov prvaka brani Francuska.

14.01.-27.01. Australian Open

Prvi Grand Slam sezone igra se u Melbourneu. Novak Đoković je slavio prošle godine nakon skoro šest sati borbe s Rafaelom Nadalom. U ženskom dijelu turnira braniteljica naslova je Bjeloruskinja Viktoria Azarenka.

21.01.-27.01. Europsko prvenstvo u umjetničkom klizanju

Zagreb i Dom sportova bit će domaćini najboljim europskim klizačima.

19.01 -10.02. Afrički kup nacija

Najbolje nogometaše Afrike ugostit će Južnoafrička republika. Naslov pobjednika brani Zambia koja je do zlata stigla nakon penala protiv Obale Bjelokosti.

03.02. Super Bowl

Najgledaniji sportski događaj u Sjedinjenim Američkim Državama, finalna utakmica sezone američkog nogometa, održat će se u New Orleansu. 2012. godine New York Giantsi su pobijedili New England Patriotse.

04.02.-17.02. Svjetsko prvenstvo u skijanju

U Schladmingu će se održati svjetsko prvenstvo u skijanju. Na istom mjestu održano je prvenstvo 1982. godine, a ovaj put Schladming je dobio natjecanje u konkurenciji Beaver Creeka, Cortine d`Ampezzo i St. Moritza.

15.05. Finale Europa lige

Amsterdam će ugostiti finaliste Europa lige za sezonu 2012/13.

25.05. Finale Lige prvaka

Posljednja utakmice u ovoj sezoni Lige prvaka odigrat će se na Wembleyu. Prošle godine slavio je Chelsea, a Bluesi neće obraniti naslov budući da su ispali već u skupini.

26.05.-09.06. Roland Garros

Rafael Nadal prošle godine je osvojio sedmi titulu na zemlji Pariza. Na putu do osme stajat će mu Novak Đoković koji lovi svoj prvi naslov u Parizu. Prošle sezone je Maria Šarapova stigla do prvog trofeja Roland Garrosa.

05.06.-18.06. U-21 Europsko prvenstvo

Europsko prvenstvo za nogometaše mlađe od 21 godine odigrat će se u Izraelu. Branitelj naslova je Španjolska.

15.06.-30.06. Europsko prvenstvo u košarci za žene

34. Eurobasket za žene održat će se u Francuskoj.

20.06.-30.06. Mediteranske igre

Turski Mersin bit će domaćin 17. Mediteranskim igrama. Ukupno će se sportaši natjecati u 32 sporta.

24.06.-07.07. Wimbledon

Britanci čekaju svog pobjednika Wimbledona još od 1936. godine i Freda Perryja. U prošlogodišnjem finalu njihove snove uništio je Roger Federer koji je pobijedio Andyja Murraya.

29.06.-21.07. Tour de France

Najveća biciklistička utrka Tour de France vozi se 100. put. Bradley Wiggins branit će naslov od favorita Alberta Contadora i Cadela Evansa.

19.07.-04.08. Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima

15. Svjetsko prvenstvo u vodenim sportovima održat će se u Barceloni. Hrvatski vaterpolisti su na prošlom prvenstvu osvojili broncu pobjedom protiv Mađara. Zlato je osvojila Italija.

10.08.-18.08. Svjetsko prvenstvo u atletici

Moskva će biti domaćin 14. Svjetskog prvenstva u atletici. Bit će to prilika da vidimo novi obračun Usaina Bolta i Yohana Blakea na 100 i 200 metara.

26.08.-08.09. US Open

Posljednji Grand Slam sezone igrat će se u New Yorku, a naslov brane Andy Murray i Serena Williams.

04.09.-22.09. Europsko prvenstvo u košarci

Slovenija je domaćin Europskog prvenstva u košarci.

U 2013. saznat ćemo i sve putnike za Svjetsko nogometno prvenstvu u Brazilu. (Dnevnik.ba/Index.hr)