GOŠK slavio na Koševu protiv Sarajeva, Mladost pobijedila Borac u Banjoj Luci

Odigrane su i dvije posljednje utakmice 3. kola Premijer lige BiH. Sarajevo je na Koševu poraženo od GOŠK-a rezultatom 1:0, dok je Mladost Doboj Kakanj istim rezultatom slavio protiv Borca u Banjoj Luci.

Tim s Koševa je na krilima pobjedu u Zenici nakon 16 godina na najvećem bh. stadionu dočekao GOŠK iz Gabele. Strateg Bordo tima Senad Repuh u udarnu postavu uvrstio je mladog Nedima Hadžića koji je postigao pogodak protiv Čelika.

Domaći su krenuli agresivno, dok su se izabranici Slavena Muse opredijelili za kontre. U uvodnim minutama Sarajevo je zaprijetilo preko Rahmanovića koji nije bio precizan.

U 15. minuti svoj udarac oprobao je Sarić koji nije bio precizan. Samo dvije minute poslije Velkoski sjajno šutira iz slobodnog udarca, ali golman Kozić paradom spašava siguran pogodak. U 24. minuti Kozić zaustavlja udarac Hadžića. Nakon pritiska u prvih 30 minuta, igra Bordo tim u posljednjih 15 minuta prvog dijela obilovala je pogreškama.

Tako se u 45. minuti Ivetić poigravao u svom šesnaestercu, loptu je uzeo Ramović koji je šutirao, ali je Pavlović odbranio. Igrač GOŠK-a tražio je jedanaesterac zbog povlačenja. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

U nastavku domaći kreću snažno. Bordo tim je zaprijetio u 48. minuti, ali bez uspjeha. Igrao se 57.minuti kada je Repuh u igru ubacio Hodžića umjesto Hebibovića. Sarajevo je težilo da slomi otpor gostiju, ali bezidejna igra domaćih nije predstavljala veliki problem za odbranu gostiju iz Gabele. Lošu igru posljednje linije tim s Koševa iskoristili su gosti u 70. minuti kada je Ramović rutinski savladao Pavlovića. Nonšalatna i izuzetno spora igra domaćih je kažnjena.

Prethodno je loptu je izgubio Radovac koji je odmah zamijenjen, a u igru je ušao Ahmetović. Do kraja su domaći bezuspješno pokušavali izjednačiti,ali je ostalo 0:1. Drugi uzastopni poraz tima s Koševa na najvećem bh. stadionu i veliko nezadovoljstvo navijača na kraju koji su skandirali ”Uprava napolje”.

S druge strane, GOŠK je nakon 2012.godine ponovo osvojio kompletan plijen na Koševu. Sarajevo i GOŠK nakon tri kola imaju po 3 boda.

U drugom meču u Banjoj Luci snage su odmjerile dvije ekipe koje su u prva dva kola ostvarile maksimalan učinak, Borac i Mladost Doboj Kakanj. Krajnji rezultat bio je 0:1 čime je Mulalić nastavio sjajan niz.

Gosti su poveli već u 4. minuti kada je mrežu domaćih pogodio Šišić. Samo dvije minute poslije Arežina je mogao povećati vodstvo, ali je Avdukić odbranio njegov udarac. Igrače Borca kao da je šokirao ofanizvan pristup izabranika Edisa Mulilića. Uvukla se nervoza pa su žute kartone dobili Puzigaća i Avdukić. U 15. minuti dosuđen je jedanaesterac, ali je udarac Puzigaće odbranio Velić.

Do kraja prvog dijela gosti su zaprijetili preko Šišića i Čomora, ali bez uspjeha.
U drugom poluvremenu bilo je puno prekida i nervoze na terenu. Domaći su se trudili da pokušaju poravnati. Dobru priliku za domaće u 75. minuti imao je Karić, ali je Velić sigurno intervenisao. Ostalo je 0:1. Mladost je skupila 9, a Borac 6 bodova.